Egy kis fogyókúra
Végh Marianna [cikkei] - 2009-11-20
Manapság nem nagyon lehet kiigazodni a különféle fogyókúrák útvesztőjében. Ráadásul szinte havonta jön egy-egy új, tökéletes módszer. Ha az ember mögé néz, maga is láthatja, hogy nagyjából mind ugyanazon az elven alapul, némi változtatásokkal fűszerezve. Megpróbálok egy kicsit rendet rakni köztük.
-
Sport mindenekelőtt. Ez rendszeres sportot jelent, minimum 2-szer egy héten. E mellett nehéz meghízni. A sport jót tesz a közérzetünknek is, tüdőnknek is, a vérkeringésünknek is.
-
Együnk naponta többször kisebb adagokat. Ez 5-6 étkezést jelent. Felpörgeti az anyagcserénket, hiszen a szervezetünket mindig emésztésre kényszeríti. Az emésztés pedig munka, azaz dolgozik a szervezet.
-
Minden nap együnk egyszer meleg ételt!
-
Étkezések előtt igyunk 2-3 deci szénsavmentes folyadékot!
-
Ha édesszájúak vagyunk, 3 szem szőlőcukorral fejezzük be ebédjeinket! Bármikor ehetünk pár szem szőlőcukrot, amikor ránk tör az édes utáni vágy, ugyanis a szőlőcukor energiává alakul, nem zsírrá.
-
A zöld-, vagy a csalántea zsírégető tulajdonságokkal bír. Vegyünk citrom ízűt és ne édesítsük semmivel!
-
Ha tehetjük, nagyobb étkezések után együnk meg egy negyed ananászt (Csakis frisset, ne konzervet!!!), hihetetlen zsírégető tulajdonságokkal rendelkezik, tele van C vitaminnal, finom, lédús, üde. Csak szeretni lehet. Manapság már nem is olyan drága. Egy átlagos méretű ananász 3-400 Ft.
-
A fehérje- és szénhidrát dús ételeket külön együk!
Ez egy nagyon apró ízelítő, természetesen tovább lehet még boncolni. Egyelőre ennyi. További információkért várom a kérdéseket ide, a Családinet.hu oldalra, illetve saját oldalamon is elérhető vagyok: www.segitek-lefogyni.hu
Köszönettel: Végh Marianna
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
Családinet hozzászólások:
LEGOLVASOTTABB
Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében
Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja
A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol
Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?
"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?
Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
Közösségi hozzászólások: