SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Fogyókúra, megfűszerezve egy cseppet sem pozitív férjjel

Schillinger Zsú [cikkei] - 2010-01-07
A harmadik interjúalanyunk Plavka, aki elsősorban az edzésekkel fogy. Súlyzós edzések, szobabiciklizés, és mindenekelőtt a gyerek utáni rohangálás, ami segíti ebben. Férjednek is drukkolunk most, hogy minél hamarabb megértse, mennyire jó az, amit csinálsz, és mennyire jó lenne esetleg együtt csinálni! Hajrá-hajrá!
Fogyókúra, megfűszerezve egy cseppet sem pozitív férjjel

1. Kérlek mesélj magadról néhány szóban! Milyen élethelyzetből vágtál bele a fogyókúrába?

34 éves vagyok, 1 gyermekem van (Zoltán, szül. 2006.december 6.).

A terhesség során kezdtem hízni, a szülés utáni súlyomat többé-kevésbé tartottam 2008 szeptemberig, amikor belevágtam a 90 napos diétába. 1 hónapig bírtam, mert nagyon fájt tőle a gyomrom.

Na ezután rohamosan híztam, és kb. fél év alatt még 15 kg rám rakódott. Most 30 kg-tól volna feltétlenül szükséges megszabadulnom.

A szüleim bátorítóak, és mindenben segítenek, a férjem nem annyira, bár most már kicsit normálisabb hozzáállást tanúsít, nem kényszerít arra, hogy az ő egészségtelen ételeit egyem, de még mindig kapom a sok cikizést. Azért is szeretnék eredményeket felmutatni, hogy abbahagyja a megjegyzéseket.

Most vagyok 88 kg, 160 cm.

2. Milyen táplálkozási módszer(eke)t választottál?

Most épp ott tartok, hogy a vacsora adagját próbálom csökkenteni, és persze szénhidrát gyanánt különböző zöldségeket és gyümölcsöket eszem.

Reggel azért eszem kenyeret is ha nem akkor zabpehely a menü, és rendelek egy fél adag ebédet. Úgyhogy gyakorlatilag az ebéden kívül minden étkezést én szabok meg. A GYES miatt az étkezés és minden fogyókúrával kapcsolatos dolog a lehető legkevesebb pénzbe kerüljön, és a család többi tagjának étrendjétől se üssön el nagyon.
 
3. Milyen mozgásformát választottál a fogyókúrádhoz?

A súlyzós edzést mindennap csinálom (egyik nap a testem alsó részét másnap a testem felső részét mozgatom át, ez 20-30 percet vesz igénybe.

A gyermekem után futkározom miközben ő motorozik, és felülök a szobabiciklire is, illetve elmegyek gyalogolni. Itt is fontos, hogy a sportolásért lehetőleg ne kelljen pénzt kiadni, illetve túl sok időt ne vegyen igénybe. Szerencsére otthon van sok súlyzó, fekpad, rúd, így aztán tényleg nem szükséges konditerembe mennem.

4. Mi a fő célod, és a motivációd? Ezt milyen módszerrel támogatod?

A fő célom nemcsak a fogyás, hanem egy egészséges testzsír% elérése, és egy kis izom felszedése is. Nem kell feltétlenül kocka has!

Egyébként 30kg-tól szeretnék megszabadulni, 58-60kg szeretnék lenni, most vagyok 88kg, 90-ről indultam.

Amit a fogyással el szeretnék érni? Először is remélem, hogy jó elég motivációt jelent az egészséges életmód fenntartására a célom elérése után is. Remélem, hogy jó példával járok elől a gyermekem számára, és engem követ, aki a TV előtt evés helyett tornázom, és nem apucit, aki chipset eszik, és óraszám nézi a sorozatokat.

Remélem, hogy őt is megtérítem. Szeretnék olyan ruhákat viselni, ami tetszik nekem, nem lóg ki belőle a hájam, nem kényszerülök rá a bő blúzok, pólók felhúzására. Szeretném, ha a strandon jól néznék ki. Ehhez mindig írom beírom a súlyom egy grafikonba, és tolómérővel testzsír%-ot is mérek, ebben a férjem segít. Továbbá írom azt is, hogy mit tornázom, mennyi súllyal.

Az evést sajnos nem írom. Előre kellene terveznem, és ez az, ami nagyon nem megy.

5. Voltál már mélyponton? Mi okozta, és hogyan sikerült túllépned rajta?


A finom ételek csábításának nehezen tudok ellenállni, inkább kicsit spártaibba napokat tartok egy-egy kihágás után. A testmozgás mostanában olyan jól esik, hogy nem szívesen hagyom ki. Főleg a súlyzós részt.

Az evéssel van a fő baj. Persze ha mozgás terén maradok el, akkor mindig megpróbálok beiktatni rövidebb ideig tartó, intenzívebb tornát. Ha egyszer megbotlottam, nagyon nehezen veszem magam rá a folytatásra, főleg a táplálkozásban.

Mivel az ételek részben adottak, ezért van. hogy nehéz megrázni magam és újrakezdeni. Egy botlás után még nehezebb ellenállni a mákostésztának, túróstésztának, spagettinek, stb.

+1. Miért kezdtél ebben a témában blogolni? Miért tartod fontosnak?

Talán így kapok a hasonló helyzetben levőktől tippeket és persze én is kész vagyok információt osztai. Persze az egész folyamtot meg szeretném örökíteni!

plavka
Fogyókúrám története:
http://egjenazsir.blogspot.com

Köszönjük plavka, és további sok sikert kívánunk!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja