SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mélypont és fogyás

Schillinger Zsú [cikkei] - 2010-01-06
Az utolsó utáni, meglepetés interjúalanyunk BombaÉvi, aki bebizonyítja, hogy az apróságok, a kicsi nasik, a néhány kalóriák is sokat számítanak.

1. Kérlek mesélj magadról néhány szóban! Milyen élethelyzetből vágtál bele a fogyókúrába?

Annak a tipikus esete vagyok, aki mindig kövér volt. Általános iskolás korom elején híztam meg, azóta pedig csak ábrándoztam a vékonyságról. Ha tettem is érte valamit, igazából nem hittem el, hogy elérhetem.

Maga az evés is fontosnak tűnt, hiszen sajnos jelentős örömforrássá vált :(
Aztán elkezdtem dolgozni, stresszelni, és ettől elindult lefelé a mérleg nyelve. Nem lettem nagyon vékony, de 64 kg-val már egész jól éreztem magam.

Majd várandós lettem, és pont egy éve megszülettet a tündéri kisfiam. Csak sajnos az itthonlét elég gyilkos módon hatott rám, meg a szoptatás alatt (és után is) nagyon kívántam is az édességet, és a várandósság alatt felszedett kb 5 kg-hoz hipp-hopp felugrott még jó 10.

Hogy most miért hiszek benne, hogy sikerül lefogynom?

Mert megtapasztaltam, hogy lehetek karcsú, lehetek szép. Nekem kellett előbb megváltoznom, mielőtt sikeres, fogyókúrába kezdhettem, aminek az eredménye egy életre szóló karcsúság lesz.

2. Milyen táplálkozási módszer(eke)t választottál?

Próbálkoztam sok dologgal, de a legnagyobb bajom az volt, hogy nem tudtam semmiféle módszert hosszabb ideig betartani. Aztán rájöttem egy fontos dologra. Arra, hogy struccpolitikát folytatok.

Képtelen lettem volna egy végigevett nap folyamán, vagy akár utána is felírni, hogy miket ettem. Szembesülni azzal, hogy mennyi kajával tömtem tele magam. Ha megkívántam valamit, nagyszerű érv volt, hogy úgyse ettől az egy akármitől hízom meg.

Tehát elgondolkodtam ezen, és úgy döntöttem, hogy megpróbálkozom a sokak által ajánlott 1200-1300 kcal-os diétával, úgy, hogy az adagokat napi kb 5x-i étkezésre osztom fel. De ehhez írni kell ugye, hogy mit eszik az ember. Tehát szembesülök. Látom, hogy ha azt az x kaját még megenném, akkor bizony jócskán meghaladnám a napi limitet.

Már nem dugom a homokba a fejem, hogy áááááá, nem ettől hízom meg. DE! Pont attól!!! És ez a kalóriaszámlálás azért is tetszik, mert így a kedvenc kajáimat is ehetem, édességet is, ha a kalóriaérték tűréshatáron belül marad. Nehezemre esik felírni a pluszkalóriát, ez is motivál, hogy kevesebbet egyek, főleg ha nem is vagyok esetleg annyira éhes.  

 3. Milyen mozgásformát választottál a fogyókúrádhoz? 

Khm.... Hááát izéé.... A mozgás nálam eléggé kampányszerűen működik.

Egy, vagy két hétig akár heti 6 napon tornázok, aztán meg hónapokig semmi. De most tényleg nem nagyon van időm rá. Komoly vizsgára készülök, ami minden időmet felemészti, ami marad a gyerekezés, háztartási munkák után. Ez most télleg egy speciális helyzet, de ha túl leszek a vizsgán (szeptember végén), becsszóóóóóóó ezen változtatok!!!!

 4. Mi a fő célod, és a motivációd? Ezt milyen módszerrel támogatod?

Én az 58 kg-t tűztem ki célul, mert bár az eredeti célom 60 kg volt, egy internetes felmérés az 58 kg-t adta ki ideálisnak. Hát legyen, álmodni szabad. :))))

És persze az álmokat megvalósítani, ez most erről szól!!!
Diagramot is csináltam, a blogom fejrészébe beillesztve látható. A környezetemből egyszerre senki és mindenki a motivációm.

Saját magam miatt akarok lefogyni, mert egyszerűen a közel 80 kg-os nő nem én vagyok. Minthogy én nem vagyok rövid hajú, mert én úgy vagyok önmagam, ha legalább a vállamig ér a hajam. És ha kényelmesen érzem magam a bőrömben, felállni nem okoz problémát, nem izzadok nyáron, húzhatok szoknyát (mert nem dörzsölődnek fájdalmasan a combjaim).

A fő célom az, hogy önmagam lehessek, mert így fogom nőnek érezni magam úgy istenigazából.  

5.  Voltál már mélyponton? Mi okozta, és hogyan sikerült túllépned rajta?

Erről elég nehéz írnom, megvallanom. Voltam mélyponton, hogyne lettem volna, szinte egy mélypont volt az életem, amíg végre először le nem fogytam. De az is a stressz miatt volt, tehát azért az se volt a csúcspont. Sajnos eléggé az evésbe menekültem bármilyen probléma elől, és nagyon magamra maradtam. Egy ördögi kör lett minden, aminek hízás lett az eredménye, illetve az esetlegesen lefogyott kilók visszaszedése. 

De most úgy érzem, hogy ez elmúlt. A túlsúlyt leszámítva jól érzem magam, a férjem és a gyermekem csodálatosak, ja és a férjem segít is a kalóriaszámlálásban (excel táblázat, napi bontás, heti bontás, ilyen grafikon, olyan grafikon), meg a tudat, hogy ő bármilyennek elfogad. És a legfontosabb, a hitem magamban, hogy képes vagyok megvalósítani azt, amire vágyom.

 BombaÉvi

CsodásFogyás
csodasfogyas.blog.hu

 Köszönjük BombaÉvi, és további sok sikert kívánunk álmaid megvalósításához!


(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja