SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Egészséges fogyókúra 2009-re

Singola Edit [cikkei] - 2009-01-16
Miért adjuk fel a fogyókúrát? Banán: fogyókúrás csodaszer?
Sétával csökkenthetjük az édesség utáni vágyat. Egészséges fogyókúra tippek 2009-re.
Vajon miért vannak olyan sokan, akik nem képesek betartani az újévi fogadalmaikat, vagy tartani magukat egy diétához?
 
Az emberek általában nem szeretik feladni szokásaikat a változás érdekében, ez is hozzájárulhat ahhoz, hogy nem tudjuk tartani magunkat elhatározásainkhoz. A megfigyelések szerint az alacsony önkontrollal bíró emberek jobban teljesítenek a megengedő típusú változások során (például, ha elhatározzák, hogy mostantól többet járnak el otthonról, és jobban élvezik az életet), míg az erős akaratú embereknek a megszorító típusú változások használnak (diéta, kevesebb költekezés).
Mindenki változhat, a lényeg csak annyi, hogy mindenki számára megtaláljuk azt a célt, amit teljesíteni tud, és azt a módszert, aminek segítségével el tudja érni azt. Módszerből van bőven, vegyünk néhány példát a legfrissebb kutatásokból:

Banán: fogyókúrás csodaszer?


Futótűzként terjed Japánban az új diéta, amelyről azt állítják, hogy gyorsan, erőfeszítés nélkül lehet tőle fogyni. A Reggeli banánkúra valószínűleg a világ legegyszerűbben betartható fogyókúrája, kivéve talán Japánt, ahol a módszer robbanásszerűen növekvő népszerűsége az ország eddigi legsúlyosabb banánhiányához vezetett.
A diéta lényege, hogy a napot egy nyers banánnal, valamint egy pohár szobahőmérsékletű vízzel kell kezdeni. A nap hátralevő részében édességen kívül bármit lehet fogyasztani. A desszertek tiltólistára kerültek, koradélután lehet csak enni egy kis édes ropogtatnivalót. Nem javasolják az alkoholfogyasztást, és érdemes este 8 óra előtt vacsorázni, továbbá éjfél előtt ágyba bújni. A diéta legvonzóbb vonása, hogy engedékeny a testedzést illetően. Csak akkor kell sportolnunk, ha akarunk, azt is a lehető legkisebb erőfeszítés árán.

Sétával csökkenthetjük az édesség utáni vágyat


A tudósok már régóta tudják, hogy a rendszeres mozgás segíthet leküzdeni bizonyos függőségi betegségeket (nikotin-, alkohol- és drogfüggőség), de ez az első kutatás, amelynek során bizonyították, hogy a módszer az étel iránti vágy csökkentésére is használható.
A kutatók 25 rendszeres csokoládéfogyasztót kértek fel, hogy három nap csokoládé absztinencia után tegyenek egy rövid 15 perces sétát, vagy pihenjenek egyet, majd utána olyan napi teendőket végezzenek, amelyek általában kiváltják a csokoládé utáni vágyat, mint például a szellemi munka. Az eredmények szerint azok, akik a sétát választották, saját elmondásuk alapján sokkal kevésbé vágytak a csokoládéra, mint azok, akik a pihenés mellett döntöttek. A csokoládé iránti vágy nem csak a séta idejére csökkent, de utána még legalább tíz percig éreztette hatását.

Egészséges fogyókúra 2009-re


A plusz kilók szabályozása nagyon is egyszerű: az egészségünkért együnk, és ne az élvezetért. Mindazonáltal, ez korántsem jelenti azt, hogy egy diéta egyhangú. Bármilyen étrend, amely egészséges, szabályozza a testtömeget.

Keserű ételek és teák


A hagyományos kínai orvoslás szerint a súlyfelesleg és az egészségtelen táplálkozás negatív hatásait keserű ételek, forró tea és gyógynövények fogyasztásával, valamint sok mozgással lehet ellensúlyozni, illetve megelőzni. A szigorú ételmegvonás helyett a kínai orvosok a keserű ételek - például keserű dinnye, balzsamkörte - és rostban gazdag italok, például szűztea fogyasztását javasolják.

Együnk sok zöldséget

Naponta együnk, akár többször is zöldségeket. Különösen ajánlott a brokkoli, kelbimbó, karfiol, zöldsaláta, spenót, mángold, káposzta, kelkáposzta, retek, zeller, paradicsom, articsóka, sárgarépa, fehérrépa, hagyma, póréhagyma és mogyoróhagyma.

Tartózkodjunk a sok szénhidráttól

A bűnösök közül a három legrosszabb: édesített italok (üdítők és gyümölcslevek), tészta és kenyér. Noha a desszertek is szénhidrátban gazdagok, általában nem esszük olyan nagy mennyiségben, mint a már említett hármat.

Kerüljük a vörös húsokat


Ha szeretnénk egy finom bélszint, győződjünk meg arról, hogy a marhát fűvel táplálták-e. A feldogozott, finomított húsokat szintén kerüljük el, mivel nitritekkel, valamint excitotoxin adalékanyagokkal tartósítják. A legfrissebb tanulmányok szerint az ilyen húsok fogyasztása 62-szeresre növelik a hasnyálmirigyrák kialakulását.

Mozogjunk!

Hosszútávon nincs diéta, amely működne rendszeres mozgás nélkül. Ez pusztán az energiamérleg kérdése. Ha több kalóriát fogyasztunk, mint amennyit elégetünk, a fölösleg zsír formájában raktározódik. Ahhoz, hogy átbillentsük a mérleg nyelvét, növelnünk kell az elégetett energia mennyiségét.

A lényeg, hogy azok, akik betartják a fenti előírásokat arról számolnak be, hogy jobban érzik magukat, több energiájuk van, jobban pörög az agyuk, és a kimerültség vagy a fájdalom eltűnt az életükből.

A www.medizona.hu hírei alapján.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja