SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tengerre magyar!

Hidegh Sándor [cikkei] - 2010-06-11
A fenti, szállóigévé vált mondat elhangzásakor senki sem gondolta, hogy ez egyszer bekövetkezik és nem az Adriánál, hanem kis hazánkban olyan szinten, hogy a térképre bökve nem igen találunk olyan helyet, ahol ne lenne valami baj a vízzel! ha így folytatódik nemsokára meglehet indítani a Budapest-Miskolc közötti hajójáratot.

Hivatalosan 8 megyében él a legmagasabb szintű árvízvédelmi fokozat!
Ennek ellenére a fél országot fenyegeti, vagy már el is öntötte az árvíz, pedig emberek ezrei küzdenek éjjel-nappal az áradó víz megfékezésével.

A legnagyobb baj Észak Magyarországon van, nincs olyan fityfirity kis patak, ami ne lenne megáradva, folyóinkról nem is beszélve.
Nap, mint nap értesülhetünk a médiából, hogy melyik falut, várost öntötte el a víz, hol mennyi ház dőlt össze, és csak Borsod megyében cca:4000 embert kellett kitelepíteni, szemük előtt látván egy élet munkáját percek alatt romba dőlni. A sok kétségbeesett ember a mélyszegénység határán még nem is gondolhatott biztosításra. (Nem beszélve arról, hogy a legtöbb biztosító nem is köt biztosítást árvízre).

A katasztrófavédőktől, a rendőrségen, tűzoltóságon keresztül a rabokon át a honvédségig mindenki sokszor erején felüli küzdelmet vív a természet csapásai,ellen, nem is beszélve a helybéliekről (napokig étlen szomjan, mert az ellátmányt elfelejtették utánuk küldeni). Ha az ott lakók a semmiből varázsolva nem adnának enni, inni a holtfáradt embereknek, nem is tudom, hogy mi lenne velük.
Nem szabad elfelejteni a gátakon küzdő lakosokat és a - hála istennek - egyre bővülő önkéntesek sorát.
Ilyenkor látszik a Magyar ember segítőkézsége, párt és vallási különbségre való tekintet nélkül, ami segítséget lehet, mind anyagiakban, mind természetben szállítják az árvíz súlytotta területekre.


Nem szabad megfeledkezni a cégek, valamint a magánemberek segítségéről, amely a párszáz Ft-os telefonhívástól a milliós nagyságrendig terjed (pláne, ha a kormány megszavazza az adományok ÁFA mentességét)

Egyszer minden árvíz elmúlik, ilyenkor kell figyelembe venni az egészségügyi szabályok betartását. A sok szemét, fertőzött vizek, állattetemek (pláne, ha ilyen gyorsan melegszik) gócpontjai a különböző fertőzéseknek, a vérhastól kezdve a hastífuszon át a kitudja még milyen nyavalyákig!
A helybéli katasztrófavédő szervek, egészségügyi szolgálatok idejében értesítik a lakosságot, hogy milyen módon  küzdhetnek a fertőzések ellen  és ehhez minden segítséget (tisztítószer, fertőtlenítőszerek, védőoltások) megadnak a helybélieknek.


Itt is kérem azokat akik valamilyen módon tudják, segítsék embertársaikat!
Mert ne felejtsék a régi mondást, hogy ”aki szívből ad az kétszer ad”.
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja