SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tanítások nőknek a Turiyamtól

Knolmár Marica [cikkei] - 2009-02-16
A Turiyam egy új tudatosság fejlesztő módszer, - az ősi tanítások és a modern önismereti módszerek ötvözete - mely többek között segít eligazodni a mindennapok sűrűjében úgy, hogy az egyensúlyra, a hasznos életteli energiákra helyezi a figyelmet.

Tanítások nőknek a Turiyamtól

A Turiyam egy új tudatosság fejlesztő módszer, - az ősi tanítások és a modern önismereti módszerek ötvözete -  mely többek között segít eligazodni a mindennapok sűrűjében úgy, hogy az egyensúlyra, a hasznos életteli energiákra  helyezi a figyelmet. A Turiyam mindennapi gyakorlata az összhangot tartja szem előtt. Knolmár Marica közel 20 éves gyakorlati tapasztalatai alapján állította össze a Turiyam mindennapokban hatékonyan alkalmazható módszerét.

A Turiyam harmónia gyakorlatai:

Tapasztaljuk nap, mint nap, hogy az összhang  nem a könnyebbik út, de vágyunk a harmónia után, amit szeretnénk megosztani  kedvesünkkel, környezetünkkel, hogy megélhessük a szerető emberi kapcsolatok örömét, testi-lelki-szellemi egyensúlyunkat. E belső kívánságnak adunk teret a Turiyam gyakorlataival, melyek nagyon egyszerűek és bárhol elvégezhetőek, csak egy kis figyelem, türelem kell hozzájuk, de ha ez nincs, sebaj, hiszen a Turiyam gyakorlataival mindezeket újra visszaszerezhetjük magunknak. Knolmár Marica közel 20 éves gyakorlati tapasztalatai alapjánírja le nekünk a gyakorlatokat.

Ha nem találod az egyensúlyt, úgy érzed, hogy fogytán az energiád, türelmetlenebb vagy a szokottnál, akkor a Turiyam most segít neked, de akkor is, ha csupán feltöltődni vágysz, kipihenni magadat egy fárasztó nap után.

  • Nem is olyan nehéz, lassíts a tempón. Állj meg egy pillanatra és vegyél egy nagy levegőt. A legjobb, ha leülsz egy székre, vagy egy padra és átlélegzed magad a fejed tetejétől, a lábad ujjáig. Belégzésre engedd, hogy a nyugalom átjárjon, kilégzésre engedj el mindent, amire már nincsen szükséged. Addig végezd, amíg időd engedi és jólesik.
  • Mindig legyen nálad víz, egy kis nassolni való: mogyoró, mazsola, szárított gyümölcs. Mindez segít, hiszen  plusz energia akkor, ha fáj a fejed, vagy elfáradtál.
  • Dörzsöld össze a két tenyeredet és masszírozd meg jó alaposan a füleidet. Nagyszerű frissítő gyakorlat, minden körülményben túllendít az energiahiányos állapotokon. Feltölt és új szemmel látod a világot!

  • Fáj a derekad? Dörzsöld össze a két kezed, érezd, ahogy átforrósodik, majd dörzsöld át és masszírozd meg a derekadat, a csípődet. Rázd meg a lábaidat úgy, hogy kirázod belőlük a feszültséget.
  • Reggeli zuhanyzásnál használj dörzsi szivacsot, nagyon frissítő és lélegzethez juttatja a bőrödet, így az egész tested lélegezni tud! Utána kényeztetsd magadat a kedvenc illatoddal, használj egy-két csepp illóolajat.
  • Tudatosítsd magadban, hogy a világ és egy másik ember olyan, amilyen. Ha úgy érzed bántanak, nem értenek, azt érzed ellened fordult a világ, akkor se vegyél magadra hamis szerepeket.
  • Figyelmedet irányítsd egy nagyobbra, az egységes, a kozmikus felé és engedd, hogy ez az ősi tanítás alakítsa a gondolkodásodat, a hozzáállásodat: "Segíts Istenen, hogy ő is megsegítsen” ( Szufi, Yotengrit )


(Eredeti cím: Turiyam: Tanítások nőknek - az írás a Turiyam tanításai közül való és készülő könyvének része, így egészben, vagy részben fehasználni, idézni belőle csak az erre való hivatkozással lehetséges és csak így)

Knolmár Marica

Kapcsolódó blog: Turiyam

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja