SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Közelebb a Létezéshez - másképpen élni

Knolmár Marica [cikkei] - 2015-11-23
Boldogságra vágyunk, mégis leginkább boldogtalanok vagyunk, mert ellenállunk a saját boldogságunknak. Ahhoz, hogy másképpen éljünk, nem kevés bátorságra van szükségünk. A pillanat, a kegyelem révén boldogságunk kibontakozását táplálja, és ha mindennek tudatára ébredünk, dolgaink a helyükre kerülnek: az életünk - eltérően a mostanitól - másképpen, boldogan alakul. Ám ez a boldogság már más, mint az eddig megszokott, mert már nem a világ boldogsága...

1. Mindenkihez kapcsolódunk, összetartozunk. Aki nem szimpatikus nekünk, vagy bántott bennünket, ő is a tanítónk. Ez ugyan nem könnyű, de mindenkitől tanulhatunk saját magunkról.

2. A világ, amelyben élünk tud a csendről, tud az önismeretről… tudja, hogy az önismeret és a csend ereje több mint önző birodalma illúziói. 

3. Ezért a világ mindent megtesz azért, hogy ne az legyél, aki valójában vagy. Olyan dolgokat kér tőled, ami a hamis értékekre fókuszál. Amit tehetsz, hogy erősíted a saját belső, valódi értékeidet. Ébreszted a tudatosságodat.

4. Menekülő addig vagy, míg rá nem ébredsz arra, hogy önmagad elől menekülsz. Ha tudatára ébredsz a saját magad elől való menekülésednek lelassulsz, elcsendesedsz, és a Belső csended tükrébe pillantva együttérzés ébred benned az eddig menekülő önmagad iránt. Ez pedig a saját magaddal való barátság kezdete.

5. Akárki nem ülhet le meditálni. Kell lennie valakinek, aki minden viszketésen, minden zsibbadáson, fájdalmon, és izgágaságon, tűzön és vízen át meditálni akar – azaz, felébredni. Ezért nem lehet ego-val meditálni - egoval a meditálás, csak utánzata a meditációnak…

6. A jó párkapcsolat, a jó családi élet és az emberi kapcsolatok, közösségi, összetartó életünk titka a jelenlét minden körülményben.

7. Azok az emberek tudnak másokkal is együtt lenni, együtt élni, akik engedik magukat lenni: fejlesztik a személyiségüket, és a személyiségük fejlesztése mellett a tudatosságukat is ébresztik.

8. Bárhol élj, legyél akár egyedül vagy párkapcsolatban, egy hely mindig a tiéd, ahol béke van: a szíved szentélye!

10. Mindig emlékezhetsz önmagadra. Minden pillanat lehetőség arra, hogy önmagad legyél.

11. A magányról sok félreértés kering, ezért a legtöbben félnek tőle. Ugyan a magány tűnhet félelmetesnek, de csak az ego számára, hiszen a magányban nincs ego. Ezért a magány nem veszélyes. A magány egyszerűen a keresésed, az Út része.  A magány szíved szentélyének oltárán a mécses.  

Fotó: ThePixelman/pixabay.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja