SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyermekkori bőrkiütések

Családinet [cikkei] - 2008-06-13
Szinte minden kisgyermeknek van élete folyamán valamilyen bőrpanasza. A fertőzéses eredetű, kiütéses gyermekbetegségek mellett az allergiás eredetű csalánkiütés és ekcéma, atópiás dermatitis is nagyon gyakori. A hagyományos terápia mellett homeopátiával is jól kezelhetőek, gyógyíthatók ezek az elváltozások.

Csalánkiütés
Nagyon gyakori panasz, szinte minden kicsinél előfordul, akár több alkalommal is. Eredete allergiás, de nem mindig derül ki a kiváltó ok. Kezelésében nem ez számít, hanem a bőrkiütések jellege.

A leggyakoribb szerek ennek megfelelően:
Apis mellifica : erősen duzzadt, halványpiros bőrelváltozások, méretük többféle, változó.
Alakja típusos esetben kokárdaszerű. Viszkető lehet, hideg vízre enyhül a panasz. 15 CH potenciában eleinte óránként, majd ritkítva kell szedni a gyógyszert.

Histaminum : az előzővel együtt szedhető.

Urtica urens : csaláncsípéshez hasonló, égő -  viszkető bőrelváltozások, nagyon gyakran kis göbök formájában. Melegre enyhül a viszketés.
9-15 CH potenciában, napi 3-5 alkalommal lehet adagolni, majd ritkítani a szedést a javulásnak megfelelően.

Ekzema, atópiás dermatitis
Ez a manapság egyre gyakoribbá váló kórkép sok kisgyerek, szülő életét nehezíti meg.
Sajnos jelentősége nagy, mert a betegek között egyre több a fiatal csecsemő, az atópia mint allergiás hajlam egyre korábban és egyre nagyobb számban sújtja a gyerekeket. Ez főként a civilizált, fejlett iparú és társadalmú országokra jellemző egyre inkább.

Bőrtünetek és légúti tünetek is csatlakozhatnak az atópiás hajlamhoz, leggyakrabban a kettő együtt jár, illetve előbb a bőrtünetek, majd a későbbi életévek folyamán a légúti tünetek jelentkeznek.

Okai között a modern életstílus, az egyre fokozódó környezetszennyezés, a táplálékainkban jelenlevő színező- és tartósító anyagok éppoly fontos szerepet játszanak, mint az öröklött, genetikai hajlam.

Homeopátiával eredményesen kezelhető a betegség, minél korábban kezdődik el az atópiás gyermek alkati kezelése, annál inkább sikeres a kezelés. Tüneti szerek mellett, amelyeket a bőrjelenség jellege szerint adunk, a panaszok gyors javulását hozhatják, de ez még nem jelent gyógyulást.
A panaszok végleges megszűnéséhez, gyógyuláshoz szükséges alkati kezelés is, amely éppen az allergiás hajlamot gyógyítja azáltal, hogy stabilizálja, harmonizálja a szervezet működését, elindítva az öngyógyító mechanizmust.
Ehhez az orvosi vizsgálat, részletes kikérdezés elkerülhetetlen. Kiterjed a családi betegséghajlamokra, a terhesség és születés körülményeire, a gyermek testi-lelki sajátosságaira egyaránt.
Érdemes homeopátiás orvoshoz fordulni az atópia kezelése miatt. Sok szülő épp amiatt választja ezen kezelési módot, mert a hagyományos gyógyszeres kezelés mellékhatásai nélkül, nagyon szép eredményeket lehet elérni.

Forrás:  www.homeopatia.info.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja