SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyógynövényekkel felvértezve a betegségek ellen: A feketebodza

Németh Ági [cikkei] - 2004-03-21
Egy növény, ami gyógyít, üdít, fontos a kozmetikai ipar számára és valóban megizzaszt minket.
Gyógynövényekkel felvértezve a betegségek ellen: A feketebodza

Napjaink egyik közkedvelt növénye, a bodza. Felhasználása sokrétű. Legnagyobb előfordulási helye az erdőkben van, de meglelhető a kiskertekben is. Nagyon magasra meg tud nőni. Amikor virágzik pompás látványt nyújt, dísze lehet a kertünknek/ernyős virágzata van/. A népgyógyászatban szinte minden részét felhasználják gyógyításra.

Hatóanyaga: sambunigrin, glycosida, illóolaj, tyrosin, csersav, keserű anyag.

A gyökerét is használják teakészítésre: vizelet hajtónak és hashajtónak is .

A gyümölcsét a gyógyászatban fájdalomcsillapítónak és más növénnyel együtt a fejfájás kiváló ellenszere./ bodza és kecskeruta együttes keveréke/.

Virágja az izzasztó tea keverék egyik fontos része.

Ezt a tea keveréket mindenkinek tudom ajánlani, mert kiváló hatása van a megfázás ellen. Valóban leizzaszt minket.


 Izzasztó tea 1 rész bodza / svédcseppet és mézet is tehetünk a teába/

  • 1 rész kamilla
  • 1 rész hársfa
  • 1 rész kakukkfű

Tea készítés:

A teafüveket összekeverjük.  1 kávéskanál teafüvet leforrázunk 2dl forrásban lévő forró vízzel. 5 Percig állni hagyjuk és még melegen méz hozzáadásával kortyolva, isszuk. Érdemes nagyobb mennyiségű teát készíteni, mert többször ajánlatos belőle inni. Finom íze van!

A bodzavirágot több féleképpen is fel tudjuk használni. Készíthetünk belőle szörpöt. Egyszerű és nagyon finom egészséges. Nyáron citrom karikával és jégkockával, kiváló hűsítő ital. /esetleg pezsgővel vagy vodkával is keverhetjük/ Tessék  kipróbálni, csak felnőttek!!!

Szörpkészítés:

Veszünk egy nagy marék bodza virágot és beletesszük egy  5 l -es üvegbe, ráteszünk 2 kg cukrot / ez lehet változó , ki mennyire szereti az édeset/ , felöntjük vízzel és még tehetük bele citom karikákat. 2 hétig érleljük, leszűrjük és már fogyasztható.

A szépségipar is használja a virágot, mert kiváló bőrnyugtató hatása van. Ha valaki kreatív, akkor nagyon szép száraz virágcsokrot is készíthetünk belőle, más virágokkal együtt. Biztosan kapunk olyan virágcsokrot, amit szívesen megtartanánk, ezt szárítsuk meg. meg / a csokrot fejjel lefelé lógatva szárítjuk/ ebből készíthetünk más formájú csokrot, koszorút stb. Minél több színes virágot kötünk össze, annál mutatósabb a kompozíciónk.!

Biztosan örömünket leljük benne, mert lakásunknak szép dísze lesz.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja