Aki egészségesen étkezik, nagyobb eséllyel indul, hogy haja is egészségesebb legyen. A bevitt táplálékkal hajunk vitaminpótlása is gyorsabb lesz, mivel a hajhagymák is a vérkeringésen keresztül "táplálkoznak".
Lehetőségekhez képest, az őszi és téli hónapokban is étkezzünk változatosan, és bőségesen fogyasszunk zöldségeket. Legjobb, ha sok sárgarépát, brokkolit, spenótot, sóskát, karfiolt eszünk, mert ezekben a növényekben találhatjuk a legtöbb vasat, és cinket, amik felelősek a hajunk egészségéért is.
Természetesen az állati eredetű étkeket se felejtsük ki, hiszen szükségünk van fehérjebevitelre is, amit a fehérhúsokból, halakból, tojásból és tejtermékből nyerhetünk.
Ajánlatos még az ásványvizek, gyümölcslevek fogyasztása, de ha lehet, törekedjünk a természetességre, tehát a cukros termékeket lehetőség szerint kerüljük. Ezt nemcsak hajunk miatt, hanem egészségünk miatt is érdemes kerülni, és mint tudjuk fogaink sem rajonganak az ilyen italokért.
Természetesen a fehér kenyér sem tökéletes, helyette inkább fogyasszunk teljes kiőrlésű, vagy rozskenyeret, és ugyanezt ajánlom a fehérliszt helyett is. Persze azt is tudom, hogy könnyű papíron okosnak lenni, hiszen a két fajta termék között nagy az árkülönbség is.
A természetes napraforgó olajok, esetleges oliva olajok elősegítik a hajunk keratin képződését.
Ezek csak ajánlások, és természetesen mindenki a saját pénztárcája szerint tud egészségesen táplálkozni.
Következőkben a mindennapos hajápolásról írok Önöknek.
Jól szeretni - Vekerdy Tamás 10 legfontosabb tanácsa, amiket minden anyuka imádni fog, ha boldog és kiegyensúlyozott gyereket szeretne
Sokszor érezzük magunkat elveszettnek a gyereknevelés útvesztőjében. Vajon jól csináljuk? Elég jó szülők vagyunk? Mitől lesz boldog, önbizalommal teli, kiegyensúlyozott a gyerekünk?
Vekerdy Tamás, a magyar gyermeklélektan legendás alakja, több évtizedes tapasztalatával és végtelen emberségével segít eligazodni ezekben a kérdésekben. "Jól szeretni - Tudod-e, hogy milyen a gyermeked?" című könyve nemcsak gyakorlatias tanácsokat ad, hanem megnyugtat, bátorít és felszabadít: nem kell tökéletesnek lennünk, csak jelen kell lennünk - és jól szeretni.
Még jobban figyelj a fogaid egészségére menopauzában!
A változókorban lévő nőknél az ösztrogénszint csökkenése növeli a fogágybetegség kockázatát, különösen azoknál, akiknél genetikai vagy egyéb hajlamosító tényezők, például csontritkulás (oszteoporózis) áll fenn. Aki az oszteoporózis kezelésére biszfoszfonát tartalmú gyógyszert szed, az mindenképpen tájékoztassa erről fogorvosát, mert ez a hatóanyag a csont regenerációs képességét is csökkenti, ami egyes fogászati beavatkozásoknál komplikációkhoz vezethet - hívja fel a figyelmet dr. Dobos Andrea, a Semmelweis Egyetem Parodontológiai Klinikájának tanársegédje.
Közösségi hozzászólások: