SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Kerti virágok a házipatikában

Családinet [cikkei] - 2005-06-12
Kevesen tudják, hogy a virágoskertünkben található virágok nem csak szépségükkel gyönyörködtetnek, hanem fel is használhatjuk ezeket házipatikánk kiegészítése érdekében. Íme néhány közismert virág gyógyászati felhasználása:

Rózsa
A rózsaolaj közismerten nyugtató és csillapító hatású. A gyümölcsecetből és rózsavirágból kevert rózsaecet alhasi panaszokra javallott, de fürdővízbe is keverhetjük vagy a fürdés utáni bedörzsölésre is felhasználhatjuk.

Árvácska
Egy csésze virágzó mezei árvácskából készült tea enyhe hashajtó és vértisztító hatású.

Kamilla
A legismertebb gyógynövény, teája gyulladásgátló, görcsoldó, izzasztó, megfázás, nátha, láz esetén alkalmazható. Inhalálásra, légúti megbetegedéseknél alkalmazhatjuk, de száj- és garatgyulladások esetén is "csodaszer".

Ibolya
Teája köhögés és rekedtség ellen hatásos. Az ibolyaecet készítéséhez három maréknyi virágot töltsünk egy üvegbe, öntsünk rá borecetet, zárjuk le, és a palackot állítsuk a napra. Az elkészült ecetet szűrjük le, és zárt palackban, hűvös helyen tároljuk. Ha fáj a fejünk, igyunk meg egy pohár cukros vizet, amelybe egy teáskanálnyi ibolyaecetet kevertünk.

Levendula
Teája a felfúvódás, a hascsikarás, a migrén, a kedvetlenség, a stressz és az idegfeszültség jó ellenszere. Egy deci forralt vízbe csepegtessünk tizenkét csepp levendulaolajat: az így készült levendulavíz sebek és bőrpanaszok gyógyítására szolgál.

Jázmin
A jázminolaj a fürdővízbe keverve javítja a hangulatunkat. Borogatáshoz egy teáskanálnyi olajat keverjünk össze 200 ml búzacsíra olajjal, és menstruációs görcsök vagy egyéb női panaszok esetén tegyük a hasunkra.

Hogyan készítsük el a teát vagy a tinktúrát?
- A virágok szirmaiból és leveleiből főzhetünk teát.
- A növények gyökereiből készült főzetet egy fél órán át kell főzni, hogy kioldódjanak belőle a keserű anyagok és az ásványi sók. Leszűrés után a folyadékot mindig melegen fogyasszuk, de borogatásként is alkalmazhatjuk.
- A hideg vizes kivonathoz kb. 12 órán át áztassuk a növényeket lefedett edényben.
- A tinktúra készítéshez a növényi részeket daraboljuk fel, öntsünk rá hetvenszázalékos alkoholt (1:5 arányban), és tíz napig hagyjuk állni. Későbbi adagolása legföljebb napi 20 csepp lehet.
bzs

forrás: www.harmonet.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Kockázatot hordoznak az otthoni víztisztitók a Semmelweis Egyetem szakértője szerint

Magyarországon általában semmi nem indokolja, hogy tisztított ivóvizet igyunk. A Semmelweis Egyetem közegészségtudományi szakértője szerint a vélt szennyeződéseket eltávolító háztartási berendezések ugyanakkor számos egészségügyi kockázatot hordoznak, és sok esetben rontják a vezetékes víz mikrobiológiai minőségét.

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága

A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.

Azt mondták neki, sosem lehet anya - Egy nő, aki dacolt minden előítélettel

Tonje Grønbeck története inspiráló bizonyítéka annak, hogy az igazi szeretet és kitartás felülírhat minden akadályt. A spinalis muszkuláris atrófiával (SMA) élő nőnek orvosai azt mondták, sosem lehet anya. De ő és párja, Morten, nem hagyták, hogy mások véleménye befolyásolja az életüket. Ma pedig két gyönyörű lány boldog édesanyja.

A tartós és egészséges fogyás kulcsa az életmódterápia

Az egészséges fogyáshoz a személyre szabott étrenden és a mozgáson alapuló életmódterápián át vezet az út - mondja dr. Vékony Blanka dietetikus. A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszékének tanársegédje kiemeli: az életmódterápiában nem önmagában a fogyáson, hanem a test zsír-izom arányának optimalizálásán van a hangsúly. Emellett itt fontos szempont a fokozatosság és a fenntarthatóság, szemben a divatdiétákkal, amelyek gyors sikerrel kecsegtetnek ugyan, de akár különféle hiánybetegségekhez is vezethetnek.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja