SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan legyünk boldogok?

Knolmár Marica [cikkei] - 2010-07-26
"Nagyszerű dolog a lélek nyugalma és az, hogy örülni tudunk magunknak." Goethe
Rengeteg a megtépázott lelki életet és felborult egyensúlyunkat segítő módszer, mégis a gyakorlat azt mutatja, hogy egyre több a lelki probléma és az emberek többsége elcsigázott, a párkapcsolatok zöme romokban és növekszik a válások, ahogy a magányos, elkeseredett, a frusztrált emberek száma is.

Boldogok vagyunk, ha a dolgaink rendben mennek és egészségesek vagyunk, vagy megtaláltuk a nagy őt és van elegendő  pénzünk. De vannak, akik azt mondják, hogy szex közben juthatnak hozzá életük legboldogabb pillanataihoz. De vajon mi történik akkor, ha dolgaink nem úgy mennek, ahogy elképzeltük? Hova lesz a boldogság, ha a pénz elfogyott, vagy mi van szex nélkül?  Biztos, hogy a boldogság egyenlő azzal, amit a szex, a pénz, a siker nyújtani tudnak számunkra?
Ha dühösek, indulatosak vagyunk, vagy sértettek, nem tudunk örülni még az egészségünknek sem és ha a frusztrációval azonosítjuk
magunkat, akkor még a legkedvesebb barátunkat is  bosszantó ellenfélnek látjuk. Hiába van meg mindenünk, ha lelkünket sérelmekkel, bánattal, elkeseredéssel tápláljuk. Viszont ismerünk olyan eseteket, amikor tragédiából kikerülve az emberek, átértékelve életüket sokkal elégedettebben élnek, mint  a tragédia előtt.
 
Sajnos semmiféle garancia sincs arra, hogy a siker, a pénz és szex meg tudják adni számunkra azt a boldogságot, amire vágyunk.


Mégis mit tehetünk boldogságunkért?

  • legyünk tudatosak a bennünk zajló negativitásra, hogy ellen tudjunk állni neki
  • különböztessük meg az ártót, a hasznostól
  • fejlesszük magunkban az együttérzést és a jóindulatot először a saját magunk irányába, hogy másokkal is megtehessük
  • törekedjünk a belső fegyelem kialakítására
  • fogadjuk el az élet részeként a nehézségeket és a szenvedést
  • meg kell értsük, hogy a boldogság nem csupán a gyönyör, vagy egy jóérzés, hanem a szomorúság és az öröm egyben

BoldogságProblémák vannak és lesznek is. Ha falakat emelünk magunk elé, ha körbebástyázzuk magunkat a félelmek és sérelmek hamis erejével, elzárjuk magunkat életünk valós örömeitől és egymástól is. Ha bátrak vagyunk és kapcsolatba lépünk a szívünkkel, együttérzőbbek lehetünk önmagunkkal és ráébredhetünk arra, hogy valójában hasonlítunk egymásra. Nyitottabbak, érzékenyebbek (nem érzelgősek!) leszünk  a magunk és mások, az élet  problémáival szemben. Ez pedig már nem a kötődés másokhoz és a külső dolgokhoz, hanem a szabadság, mely a kölcsönösségben, a tartós boldogságban gyökerezik.

Knolmár Marica  
www.turiyam.com

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja