SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Allergiás tüneteket enyhít a tengeri klíma kabin

Családinet [cikkei] - 2009-06-04
Allergiásként sokan megtapasztalhattuk már a tengeri levegő jótékony hatását. A pollenszezonban már egy egyhetes tengerparti nyaralás is jelentős javulást hoz tüneteink enyhítésében. A sós levegőt sajnos haza nem hozhatjuk, a tengeri klíma kabinban azonban minden pozitív hatását élvezhetjük.

Víz és só - az élet építő elemei

A víz a testünket felépítő sejtek legfőbb alkotórésze. Fontos szerepet játszik az egész szervezet megfelelő működésében. Részt vesz például az anyagcsere és vérkeringés szabályozásában is. A só szintén nélkülözhetetlen elem, a benne található nátrium és kálium biztosítja például, hogy az idegrostok impulzusokat továbbítsanak, vagyis a gondolkodást.

Tengerek kincse

A Holt-tenger egyedülálló gyógyító erejét már az ókorban felismerték, harcok dúltak az értékes terület megszerzéséért, ókori uralkodók, mint Kleopátra, Sába királynője, palotát emeltek a Holt-tenger partján. A só koncentrációja itt rendkívül magas, a 30-33%-os sótartalmú vízben nem élnek élőlények, így a Holt-tenger gyakorlatilag steril. A Himalájából származó tiszta kristálysó 251 millió éves tengeri só, mely nagy nyomás alatt, a hegy mélyén, minden környezeti szennyeződéstől mentesen alakult ki.

Légúti betegségek ellenszere



A tengeri klíma kabin a holt-tengeri, vagy Himalája sóoldatot alakítja párává. A finom párásított tengeri só csökkenti a nyálkahártya gyulladását, kitisztítja a légutakat, gyorsítja a váladék kiürülését, eltávolítását. A szénanátha mellett asztma, idült garat-orrnyálkahártya-orrmelléküreg gyulladás és elhúzódó nátha, gyakori felsőlégúti hurutok kezelésében is hathatós segítséget nyújthat. - mondta el dr. Augusztinovicz Mónika fül-orr-gégész, az Oxygen Medical orvosa. A tengeri klíma jótékony hatását már egy 20-30 perces kezelés után is érezhetjük. A tartós javulás érdekében azonban ajánlott átlagosan két hetes kúra elvégzése. A kezelések pontos számának meghatározása az egyén állapotától függően, a szakorvos javaslatára történik.

Külsőleg-belsőleg gyógyít

A sós levegőt természetes hidratálóként is alkalmazhatjuk a fiatalos külső megőrzésére. A pára a felsőbb bőrrétegekbe hatolva kifejti nedvesség tároló hatását, és így teszi bársonyossá a bőrt. Kedvező tulajdonságainál fogva az olyan bőrbetegségek, mint az ekcéma és pikkelysömör is pozitívan reagálnak a rendszeres kezelésre.

www.oxygenwellness.hu
www.orvostkeresek.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja