SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Turiyam: Szívmágnes 2.

Knolmár Marica [cikkei] - 2009-02-26
Van, hogy a szeretet által mély nyugalmat élünk meg, de megéljük általa a nyugtalanságot, az aggodalmat, félelmet is. Sokszor megéljük azt, hogy nem tudunk szeretni és többekkel előfordul, hogy hamar kiszeretnek, ha a másik nem úgy viselkedik, nem úgy csinálja, ahogyan azt szeretnék.


Ha a tükröt össze is törjük, magunk elől hova menekülnénk?!

Szeretet
A külső út
Van, hogy a szeretet által mély nyugalmat élünk meg, de megéljük általa a nyugtalanságot, az aggodalmat, félelmet is. Sokszor megéljük azt, hogy nem tudunk szeretni és többekkel előfordul, hogy hamar kiszeretnek, ha a másik nem úgy viselkedik, nem úgy csinálja, ahogyan azt szeretnék. Azt szeretnénk, hogy a szeretet életünk kísérőjévé váljon, hogy általa kiszabadulhassunk a negativitás hullámvölgyeinek csapdáiból.

Belső út
A szeretettel együtt a szívünket is mélyen érzezzük, hiszen amikor hangoltak vagyunk, akkor megérint a természetünk és megéljük a szív harmóniáját, szeretetét, a békét, amit felénk sugároz. Ekkor feloldódunk a nyugalom forrásánál, de ha ebből kizökkenünk és ez gyakran megtörténik, akkor elveszítjük ezt a kapcsolatot és zaklatottá, feszültté, idegessé, türelmetlenné válunk.
Az együttérzés, az önzetlenség erejében nem vagyunk megosztóak, így nem minősítjük sem a másik embert, sem a helyzetet, amiben vagyunk. Nem okoljuk a másikat és a világot a velünk történt kellemetlenségekért, így szenvedésünk átalakul. Mert ugye a legtöbbször akkor is szenvedünk, ha szeretünk és akkor is ha nem. Mindig van valamilyen hiányunk, s ezeket a hiányokat betölteni kívánjuk egy másik emberrel, egy tevékenységgel, locsogással, fecsegéssel, evéssel, mindig valami olyasmivel, amitől várunk valami jót, jobbat, többet, ami felvidít bennünket, boldogságot okoz nekünk. Ha a múlandó, külső értékektől várjuk, hogy nekünk jó legyen, ha elvárunk, akkor csalódunk és konfliktusba kerülünk.


Amit keresünk az törékeny, nagyon finom, rendkívül finom, éppen ezért csupán engednünk kell azt, hogy jelen lehessen, hiszen itt van velünk és mindig is itt volt, csak mi eltávolodtunk tőle, megfeledkeztünk róla.
Mélyebb tudatosságunkat hívjuk meg, hogy mélyebbre menjünk önmagunk felé.
Így kerülünk közelebb a létezéshez és eképpen teljesedik az életünk, így vesszük észre azokat az apró csodákat, amelyeket mindannyian vágyunk: a szeretet virágait, a mindennapok dzsungelében.

(Eredeti cím: Turiyam:Szívmágnes 2.- az írás a Turiyam tanításai közül való és készülő könyvének része, így egészben, vagy részben fehasználni, idézni belőle csak az erre való hivatkozással lehetséges és csak így!)

A Turiyam blogja
Knolmár Marica

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Ez egy csoda, hogy ő itt van" - Gryllus Dorka nem számított rá és észre sem vette, hogy 47 évesen újra babát vár

Gryllus Dorka, a népszerű színésznő őszintén mesélt családi életéről és váratlan terhességéről Kadarkai Endre "Nőszintén" című műsorában. A most 52 éves színésznő elárulta, hogy 47 évesen, amikor már lemondott a gyermekvállalás lehetőségéről, hatalmas meglepetésként érte, hogy ismét babát vár.

Tragédia Győr mellett: Gyógyíthatatlan beteg volt a gyermek, akivel az anyja a vonat elé lépett

Győr közelében, Ménfőcsanak mellett egy 41 éves nő végzetes döntést hozott: péntek este karjában hároméves kisfiával egy száguldó vonat elé lépett. A környékbelieket sokkolta az eset, amelyet egyesek szerint az anya kétségbeesése váltott ki, mivel gyermeke gyógyíthatatlan betegséggel küzdött. Az asszony vélhetően tudatosan választotta ki a helyszínt, ahol a vonatok nagy sebességgel haladnak, és ahol nem maradt esély a túlélésre.

Tragédia Tatabányán: öngyilkos lett egy általános iskolás diák

A rendőrség közigazgatási eljárás keretében nyomozást indított az ügy kivizsgálása érdekében.

Élelmiszerek, amelyek felerősíthetik a menopauza tüneteit

A táplálkozás nagy jelentőségű lehet a menopauza tüneteinek enyhítésében, a csontritkulás, a hízás és más negatív egészségi következmény mérséklésében. De nemcsak arra érdemes figyelni, mi legyen a tányéron, hanem arra is, mit érdemes elkerülni. Imre Noémi, a Nőgyógyászati Központ dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember Msc ez utóbbi témáról beszél.

Most érdemes kivizsgáltatni a pollenallergiát!

Akár már februárban is jelentkezhetnek a szezonális pollenallergia tünetei, de még nem késő, hogy kivizsgáltassuk magunkat. A szezont a mogyoró virágzása nyitja, majd azt követi az éger, a kőris, a nyír, a nyár és a tölgy. A bőrön végzett úgynevezett prick-tesztet érdemes a tünetmentes időszakban és az antihisztamin készítmények szedése előtt elvégeztetni - mondja dr. Kraxner Helga, a Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika adjunktusa.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja