SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Megelőzhetnénk…

Rothman D. Krisztina [cikkei] - 2004-07-11
Annyi hasonló balesetről érkezett mostanában hír: másfél és kétéves gyermek az erkélyről, a hatéves, mozgássérült kislány a kilencedik emeleti ablakból zuhant ki.

Mi, gyermekeket nevelő szülők döbbenten állunk az ilyen események előtt, hogyan is történhetett, különösen, ha azt halljuk a sajtóban, hogy a gyermeket őrizetlenül hagyták az őt gondozó felnőttek. Sokan legyintenek, "velünk ez nem eshet meg!" - felkiáltással, de vajon mindannyian végiggondoltuk: biztos, hogy mindent megtettünk a saját vagy ránk bízott gyermekeink épségének védelmében?

Itt a nyár, s bizony ilyenkor tárva-nyitva tartjuk lakásunk ajtóit és ablakait, sokszor még így is elviselhetetlen a hőség. Gondoljunk csak bele, hogy egy végre kinyíló erkélyajtó micsoda kísértés egy kisembernek, hiszen egész télen zárva volt, ráadásul tudja, hogy onnan még a kilátás is sokkal jobb, főleg, ha kicipeli a kisszéket és feláll rá. És mi, anyák tudjuk, hogy a bajhoz épp az az egyetlen pillanat elég, amikor valami más, szintén fontos elintéznivaló akad, mondjuk, felsír a kistestvér vagy meg kell keverni a levest a konyhában. A csemetéknek fantasztikus érzékük van kihasználni éppen azt a másodpercet, félelemérzetük viszont még igen fejletlen. Nem is beszélve a sok, bugyuta rajzfilmről, amelyek azt sugallják, repülni gyerekjáték...

A legegyszerűbb védekezési mód, ha valamiképpen elzárjuk a gyermek elől a szabadba való kijutás lehetőségét, és itt nem a zárt ajtókra és ablakokra gondolok, bár klímaberendezéssel már az is elviselhető lenne.

Az ablakokra érdemes kallantyúkat szerelni, amelyek segítségével résnyire vagy szabályozhatóan nyithatóak, ám - ha elég magasra tesszük az akasztót, a gyerkőc már nem éri el, így nem tudja szélesre tárni.

A terasz- és erkélyajtók elé kis kapukat lehet szerelni, ezek kaphatóak készen, megrendelhetőek barkácsboltokban vagy ügyes apukák előállíthatják saját kezűleg. A zárat úgy helyezzük el rajta, hogy csak a felnőttek tudják kinyitni, így a gyermek csak kísérettel kerülhet ki a levegőre. Nagyon fontos, hogy az erkélyen semmilyen eszközt ne tároljunk, amelyre egyedül felmászhat egy kislurkó. Vigyázat, nagyon találékonyak! 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja