SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

5 étel, amit ne fogyassz reggelire inzulinrezisztensként

Heim Georgina [cikkei] - 2024-02-29
Neked is vannak gondjaid a reggelik kiválasztásával? Az egészséges vércukorszinted fenntartása érdekében fogadd meg az alábbi egyszerű tanácsokat!

Íme 5 étel, amit NE fogyassz reggelire, ha inzulinrezisztenciád van:

1, Gyümölcsös zabkása:

Az előre bekevert, kereskedelmi forgalomban kapható instant zabkása porok sok olyan felesleges adalékanyagot tartalmaznak, amivel nem kell tovább terhelned a szervezetedet. És általában ezek a termékek egyszerű cukrokat, cukorszármazékokat is tartalmaznak (pl. maltodextrin). Tehát ha zabkását fogyasztanál, vedd meg a zabpelyhet (ami lehet egész, de lapított is), és azt ízesítsd be.

Ráadásul a gyümölcsfogyasztás egy IR-es számára reggelire kész öngyilkosság, hiszen rendkívüli mértékben megdobja a szervezet vércukorszintjét.

2, Csokis/lekváros/pudingos stb. péksütik:

Péktermékekből kizárólag a lassan felszívódó lisztekből készülteket válasszuk, napszaktól függetlenül. Reggel ez még inkább igaz, tehát jó elkerülni a gyorssütödéket. Néha belefér, ha egyszer-egyszer nincs idő normális, tápanyagdús reggelit fogyasztani, de rendszeresen semmiképp. A reggeli legyen teljes értékű, hiszen a nap indításaként a szervezetnek szüksége van a tápanyagokra.

Helyette inkább figyelj, hogy tartalmazzon a reggelid szénhidrátot, fehérjét és zsírokat is!

3, Puffasztott rizsszelet:

Annyira egyszerűnek tűnhet, hogy csak bedobjuk a táskánkba, és munkahelyre menet már eszegetjük is, vagy miközben másik karunkon a gyermek lóg. De! A puffasztással a rizs/búza stb. szemek szerkezete nagy mértékben roncsolódik, így gyorsan fog a szervezetben felszívódni. Bár kis időre eltelít, a vércukorra kedvezőtlenül hat, és így hamarosan ismét éhesek leszünk. Bár gyakran hangoztatják, hogy fogyókúra alatt érdemes puffasztott ételeket rágcsálni, ez sajnos egy tévhit.

4, Tehéntejes kávé:

A tehéntej, mindegy milyen zsírtartalmú, szintén gyorsan felszívódó szénhidrátforrás. Ha reggel kávézol, és mindenképpen szükséged van mellé valamilyen plusz folyadékra, akkor cukormentes növényi tejjel váltsd ki a tehéntejet. Például mandulatejjel, vagy rizsmentes kókusztejjel.

5, Semmit nem eszel:

A legnagyobb hiba! A szervezetednek szüksége van az energiára, a tápanyagokra. Ezért fontos a megfelelő, teljes értékű étkezés.

Nem kell mindig kenyeret enned, rengeteg opció létezik. Légy kreatív!

Nemcsak 1-2 órára vághatod haza a szervezetedet, ha a fentieket nem tartod be, hanem akár egész napra is. Ebéd utáni kajakóma, délutáni dekoncentráltság, fáradékonyság, energiahiány.

Ezeket mind meg tudod előzni megfelelő táplálkozással. Ami a reggelinél kezdődik!

Ha egyedül nem megy, és segítségre van szükséged, irány a www.stop-sugar.hu oldalam!

Heim Georgina


Heim Georgina
táplálkozástudományi szakértő, inzulinrezisztencia specialista, életmód- és hormontanácsadó

Elérhetőségeim:
Email: mail@stop-sugar.hu
Honlap: www.stop-sugar.hu/
Facebook: Stop-Sugar by Gina
Instagram: STOP-SUGAR by Gina

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja