SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

2020. Minden más

Kisiván Krisztina [cikkei] - 2020-12-02
2020. Mindannyiunk számára más-más változást hozott. Újra itt az idő, hogy az évünkre visszatekintsünk, levonjuk a tanulságokat és végiggondoljuk, mit fogalmazzunk meg a jövőnkre nézve.
Számvetés közben, olyan felismerésekhez jutunk, melyek rádöbbentenek néhány igazságra:
Érdemes megfigyelni, hogy ahol a fókusz, ott az energia, ott a növekedés.

Érdemes megfigyelni, hogy ahol a fókusz, ott az energia, ott a növekedés.

Álljon itt néhány tipp arra, melyik életterületek közül válassz, hol vizsgálódj az év vége felé:

  • Az időgazdálkodás, amivel levethetjük rossz vagy időrabló szokásainkat és a jövőben lecserélhetjük más, számunkra és környezetünk számára is hasznosabbakra.
     
  • Testi erőnk, egészségünk fejlődésének érdekében mi mindent tettünk meg és mit lehet még?

Valóban elmentünk az edzésre, jógára vagy kirándulni? Betartottuk a magunknak alkotott diétás előírásokat?

  • Sokunknak a  lelki egyensúly és mentális erő növekedése a cél. Több én-idő, kellemes percek, pihentető, önmagunkat építő tevékenységek bevezetése elkerülhetetlen. Vedd elő a listád, amin az szerepel, melyik könyvet akartad elolvasni, melyik filmet akartad megnézni!
     
  • Gyermekeinkre, a családra is többet fordíthatjuk figyelmünket. Érdemes visszatekinteni, hogy a hozzánk tartozó családtagok, gyerekek és felnőttek, hogyan növekedtek. A gyermekeink ettől a figyelemtől is magabiztosabbak, okosabbak, eredményesebbek lesznek.
     
  • Párkapcsolatban legyen a jelszó a megértés, elfogadás, türelem és a szeretet. Párt keresők, például végig gondolhatják elvárás listájukat. Színezd újra!
     
  • Pénzügyeink hadilábon állnak?  A tudatos költség kimutatás, hozhat egy új pénzügyi megoldást a jövőre. Kiadás-bevétel tervezéssel, átcsoportosítással, megtakarításokat eredményezhetünk.

Érdemes elgondolkodni azon is, hogy milyen érzéseket táplálunk magunkban és a környezetünk hogyan hat ránk. Vedd sorra a kapcsolataidat és magadat se hagyd figyelmen kívül. Tükör. Ki az, akire a legjobban felnézel? Ki bántott meg? Miért szégyelled magad? Például a szégyen is olyan dolog, ami nem a miénk, hanem valakivel, valamilyen helyzettel kapcsolatban alakul ki. Nézz rá erre a helyzetre és tervezd át ezt a kapcsolatot.

Ha gondolataid elvezetnek oda, hogy megtalálod, a félelem-mérget, szégyen-cseppet ki csempészte az italodba, az már egy fél siker, egy óriási lépés a szorongás és stressz mentesebb élet felé!

Semmiképp ne add fel! Akár minden élet területre is tervezz valami újat, mert így 2021-et már pozitív lendülettel tudod majd indítani, csökkentve, akár elkerülve, az így megismert korábbi buktatókat.

Az önmagad és mások megismerése fontos tudás, melynek birtokában olyan csodákra lelhetsz, ami hosszú időre megkönnyíti a további utadat, legyen szó akár munkáról, akár szerelemről, akár pénzről vagy az egészségről.

A segítség is mindig időben megérkezik. Ha úgy döntesz, szeretettel várom én is a jelentkezésedet: www.livecoach.hu

Fotó: freestocks.org képe a Pexels-en

Kisiván Krisztina


Kisiván Krisztina
life coach-mediátor-rajzvizsgálati szaktanácsadó

Elérhetőségeim:
E-mail: info@livecoach.hu
Honlap: www.livecoach.hu
Telefon: +36-70-628-2026
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja