SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Nemzetközi Gyermekmentő

Családinet [cikkei] - 2005-11-24
Új munkatársakkal és szolgáltatásokkal bővült a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat az 1788 segítségével

Új munkatársakkal és kibővült szolgáltatásokkal folytatja munkáját a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat Magyar Egyesülete. A civil szervezet a fejlesztéseket és a szakmai bővítéseket a T-Com Adományvonal (1788) segítségével összegyűlt 7 189 300 Ft  adományból hajtotta végre. A Teréz körúti terápiás orvosi rendelőben már negyedik éve foglalkoznak elsősorban óvodás és kisiskolás korú, magatartási problémákkal, tanulási zavarokkal küszködő gyermekekkel. A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat 1990-es megalakulása óta a hátrányos helyzetű, nehézsorsú gyermekeken segít Magyarországon és a határokon túl egyaránt.

 

2004 júliusában és augusztusában zajlott az a gyűjtés, amelynek eredményeképpen három új szakember segítheti 2004. szeptemberétől a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat Teréz körúti terápiás orvosi rendelőjének munkáját. A rendelőben negyedik éve foglalkoznak elsősorban óvodás és kisiskolás korú, magatartási problémákkal, tanulási zavarokkal küszködő gyermekekkel. A rendelőbe látogató gyermekeket az alábbiak jellemezhetik: a mindennapokban túl mozgékonyak, állandóan a „rendszabályokba” ütköznek, intelligenciájukhoz képest alulteljesítenek és a részképességek terén is problémáik vannak: enyhébb mozgászavarok, iskoláskorban írás-, olvasás- és számolászavar. A speciális, hintaszerű eszközökkel felszerelt tornateremben az Ayres- terápia alkalmazásával segítenek a gyerekeknek. A rendelőben a mozgásterápián kívül fejlesztő és gyógypedagógiai foglalkozások, illetve egyéni vagy csoportos pszichoterápia is zajlik.

Eddig, iskolai évenként közel 1500 vizsgálatot végeztek el, s mintegy 30-40 gyermek ellátását tudták felvállalni, a mostani bővüléssel ez a szám megnőtt, illetve egy-egy gyermekkel is még több időt tölthetnek el a szakemberek, többféle terápiás lehetőséget nyújtva nekik.

 

A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálatot 1990-ben az a nemzetközi összefogás hívta életre, melynek célja a Nagyvárad közeli csegődi árvaház embertelen körülmények közt tartott árváinak megmentése volt. A civil szervezet azóta is folyamatosan a hátrányos helyzetű gyermekeket segíti. Gyermekélelmezési program, a Nevelőszülői program, a lovasterápiás szakemberek képzése és hátrányos helyzetű gyermekek tehetséggondozására nyújtott ösztöndíjak jellemzik ezt a fontos munkát. Segélyszállítmányaik folyamatosan indulnak Romániába, olykor Ukrajnába és Boszniába is.

 

 

A Nemzetközi Gyermekmenő Szolgálat új munkatársai a 1788-ra érkezett hívások jóvoltából:

 

Suhai-Hodász Luca

gyógypedagógus, logopédus, gyermek-pszichoterapeuta

 

A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat rendelőjében 2004. szeptembere óta foglalkozik gyermekekkel és családjaikkal, elsősorban analitikusan orientált egyéni terápia és szülőkonzultáció keretében.

Páciensei életkori megoszlása: csecsemőkortól a kisiskolás korig bezárólag; leggyakrabban előforduló panaszok: magatartás zavarok, beilleszkedési problémák, pszichoszomatikus és neurotikus tünetek, pszichológia-logopédia határterületére eső problémák. Legtöbb esetben hosszú (egy, ritkábban két tanévnyi) terápia zajlik, de előfordul, hogy pár alkalomra, esetleg egyszeri konzultációra van szükség.

 

Farkas Gábor

pszichopedagógus, speciális szakpedagógus, közoktatási szakértő

 

1984. óta foglalkozik beilleszkedési-, magatartási- és tanulási zavarokat mutató gyermekekkel.

Dolgozott gyermekpszichiátriai osztályon és nevelési tanácsadóban, általános- és speciális iskolában. A Gyermekmentő Szolgálat rendelőjében fő tevékenysége a szenzoros integrációs terápia segítségével megelőzni, illetve csökkenteni a gyerekek azon problémáit, melyek hátráltatják képességeik megfelelő ütemű kifejlődését, tanulási technikák elsajátítását, a közösségbe való beilleszkedést.

 

Németh Klára

gyógytornász

 

A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat rendelőjében 2004. szeptembere óta gyógytornászként dolgozik, neurológiailag sérült gyerekek ellátásával foglalkozik. A gyógytorna kezelés keretén belül fejlődésükben különböző mértékben elmaradt gyerekek preventív, korrektív és rehabilitációs szemléletű mozgásfejlesztése történik. A terápiás munkát orvosi javallat előzi meg. Különböző szükségletek figyelembe vételével egyéni illetve csoportos foglalkozásokat tart. A mozgásfejlesztés során a gyógytornában használt fejlesztő módszerek sérülésspecifikus módon kerülnek alkalmazásra. A terápiás kezelés a hiányzó, sérült funkciók pótlását illetve fejlesztését célozza meg a nagymozgás, finommozgás, mindennapos tevékenység, és a kommunikáció terén. A komplex mozgásterápiás eljárás során többek között koordináció-, és egyensúlyfejlesztés, állóképesség és izomerőnövelés, valamint ritmustréning szerepel.

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja