SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Segítség, lázas a gyerek!

Dr. Sebő Zsuzsanna [cikkei] - 2019-04-24
Fontos tanácsok kis betegek otthoni gyógyítására.

Rengeteg tévhit forog közszájon a lázzal kapcsolatban, például, hogy kicsapja a magas láz a fehérjéket, vagy begörcsöl a gyerek. Az igazság, és az elfogadott szakmai irányvonal ezzel szemben az, hogy a láz egy hasznos segítő, nem mindig, vagy mindenáron kell csillapítani. Egyszerű a képlet – a láz elpusztítja a kórokozókat, a legegyszerűbb módon, hővel. A lázgörcsöt sem a magas láz okozza, hanem genetikai hajlam és a fertőzés, előfordulhat hőemelkedésnél és magas láznál egyaránt. Az elfogadott orvosi protokoll szerint, ha egy beteg jól van 39 fokos láz esetén is, akkor nem kell a lázat csillapítani. Pl. a gyerek játszik, vidám, vagy alszik nyugodtan. Egy alvó gyereket ne ébresszünk fel lázat mérni, mert éppen gyógyul!

Dr. Sebő Zsuzsanna mondta el mindazt, amit a lázról és a lázcsillapításról tudnunk kell:

  • A láz az immunrendszer hasznos fegyvere a kórokozók és egyéb idegen anyagok legyőzésére, csak akkor csillapítsuk, ha a betegnek a láztól rossz a közérzete, vagy egyéb veszélyeztető tényező áll fenn.
  • Testhőmérsékletünk ingadozik a nap folyamán, legmagasabb általában 4-6 óra között.
  • A hónaljban és a fülben vagy végbélben mért hőmérséklet eltérő, az úgynevezett maghőmérsékletet, amit a fülben/végbélben mérünk, ezt kell alapul venni. Ez 0.5 fokkal magasabb, mint amit a hőmérő a hónaljban mutat. Ha hónaljban 38 fokot mérünk, ez valójában 38,5 fokos maghőmérséklet, azaz mérsékelt láz. Nagyon magas láznak a 40,5 fokos hónaljban mért értéktől számít a hőmérséklet.
  • A kisbabák a túlöltöztetéstől is lázasak lehetnek, erre a szabály: csak egy réteggel legyen több a babán, mint amit magunkra vennénk.
  • A hidegrázás az emelkedő láznál azért van, mert erősen összehúzódnak az izmok hőt termelve, és szűkülnek az erek, így csökken a hőleadás. Télen, a szabadban, hidegben, ez természetes reakció, így védekezik a szervezet a lehűlés ellen.
  • A bőrpírt a szervezet által termelt gyulladásgátló anyagok okozzák.
  • Ha hűtőfürdőzzük a gyereket, ne dideregjen, mert akkor nem csökken a hőmérséklete.
  • Segítségül hívhatjuk a homeopátiát, ugyanis itt a választott szer nem a lázat csillapítja, hanem a lázat előidéző állapot gyógyulását segíti. Magas láznál gyakran használt a Belladonna alapanyagból készült homeopátiás gyógyszer, amit akkor adunk, ha kipirult a gyerek, míg ha kicsit lázas, és még nem tudjuk, hogy ez emelkedik-e, akkor a Ferrum phosphoricum az ajánlott szer.   
  • 38 fok feletti láznál a kis csecsemőt mutassuk meg gyermekorvosnak, mert sokszor nem produkálnak súlyos betegségnél sem egyéb tünetet, mint a láz. 

Ne feledjük, a láz nem betegség, hanem csak egy tünet.

Dr. Sebő Zsuzsanna


Dr. Sebő Zsuzsanna
Gyermekgyógyász, homeopátiás tanácsadó

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/922-93-09
E-mail: sebozsuzsa@gmail.com
Honlap: www.homeoduo.hu (fejlesztés alatt)
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja