SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Egészséges táplálkozás = gyönyörű haj!

Szabó Szilvia [cikkei] - 2005-10-24
Aki egészségesen étkezik, nagyobb eséllyel indul, hogy haja is egészségesebb legyen. A bevitt táplálékkal hajunk vitaminpótlása is gyorsabb lesz, mivel a hajhagymák is a vérkeringésen keresztül "táplálkoznak".

Lehetőségekhez képest, az őszi és téli hónapokban is étkezzünk változatosan, és bőségesen fogyasszunk zöldségeket. Legjobb, ha sok sárgarépát, brokkolit, spenótot, sóskát, karfiolt eszünk, mert ezekben a növényekben találhatjuk a legtöbb vasat, és cinket, amik felelősek a hajunk egészségéért is.

Természetesen az állati eredetű étkeket se felejtsük ki, hiszen szükségünk van fehérjebevitelre is, amit a fehérhúsokból, halakból, tojásból és tejtermékből nyerhetünk.
Ajánlatos még az ásványvizek, gyümölcslevek fogyasztása, de ha lehet, törekedjünk a természetességre, tehát a cukros termékeket lehetőség szerint kerüljük. Ezt nemcsak hajunk miatt, hanem egészségünk miatt is érdemes kerülni, és mint tudjuk fogaink sem rajonganak az ilyen italokért.

Természetesen a fehér kenyér sem tökéletes, helyette inkább fogyasszunk teljes kiőrlésű, vagy rozskenyeret, és ugyanezt ajánlom a fehérliszt helyett is. Persze azt is tudom, hogy könnyű papíron okosnak lenni, hiszen a két fajta termék között nagy az árkülönbség is.



A természetes napraforgó olajok, esetleges oliva olajok elősegítik a hajunk keratin képződését.

Ezek csak ajánlások, és természetesen mindenki a saját pénztárcája szerint tud egészségesen táplálkozni.

Következőkben a mindennapos hajápolásról írok Önöknek.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Szalmonellával fertőzött liszt került az Aldi üzleteibe

Az Aldi szalmonellával szennyezett Happy Harvest hajdinalisztet vonat ki a forgalomból, a visszahívott termék minőségmegőrzési ideje 2025. november 20. - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) kedden az MTI-vel.

A sclerosis multiplex-szel élőknek nyújt segítséget a Semmelweis Egyetem oktatóvideója

Háromszor gyakoribb nőknél az ezerarcú betegségként is emlegetett sclerosis multiplex, mint férfiaknál. Az első tünetek jellemzően 20-40 éves kor között jelentkeznek. A krónikus, autoimmun megbetegedés tünetei nagyon változatosak, előrehaladása egyénenként változó. Mivel a betegség gyakran ellehetetleníti az érintettek mindennapi tevékenységeit, ezért nagyon fontos a diagnózist követően az idejében megkezdett rehabilitáció, komplex fejlesztés. A Semmelweis Egyetem oktatóvideója ehhez nyújt segítséget.

Az általános iskolai beiratkozás menete a 2025/2026-os tanévre

Hamarosan kezdetét veszi az általános iskolai beiratkozás a 2025/2026-os tanévre. Mi a beiratkozás menete? Mit intézhetünk el online? Milyen dokumentumokra lesz szükség? Hogyan lehet halasztani az iskolakezdést? Összegyűjtöttük a fontos tudnivalókat.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja