SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan csökkenthetők a rákellenes kezelések mellékhatásai?

Családinet [cikkei] - 2016-09-09
Mellékhatások: elkerülni vagy átvészelni a tüneteket. Ez a címe a Gyógyulj Velünk Egyesület által kiadott legújabb ingyenes betegtájékoztatónak, amely betegségtípustól függetlenül veszi górcső alá azokat a mellékhatásokat, amelyekkel a leggyakrabban szembesülnek a daganatos betegek. A kiadványt több ezer példányban megküldték országszerte az onkológiai centrumokba. Felbélyegzett válaszborítékkal az egyesülettől bárki díjmentesen kérheti a kiadvány egyéni postázását is, betegkluboknak, közösségeknek, onkológiai gondozóknak több példányt is biztosítanak.

A hányinger és a hányás, a fájdalmas nyálkahártya, a kóros fogyás, a székrekedés, a hasmenés, a hajhullás, a bőr- és körömproblémák, a láz és a fertőzések, a vérszegénység, a trombózisveszély és a pszichológiai mellékhatások is terítékre kerülnek a Gyógyulj Velünk Egyesület legújabb kiadványában. A B. Papp László és Deli Mónika által szerkesztett füzet egyes fejezetei egységesen épülnek fel: tömör áttekintést adnak az adott mellékhatás kialakulásának okairól, hátteréről, ismertetik az orvosi teendőket, majd pontokba szedve azt is, hogy mit tehet maga a beteg, illetve a családtagok a panaszok elkerüléséért, csökkentéséért.

– A kiadvány betegtájékoztató sorozatunk negyedik füzete, amellyel a célunk, hogy a betegtársainkban csökkentsük a kiszolgáltatottság érzését, s olyan tudással vértezzük fel az olvasókat, amelynek a mindennapokban hasznát vehetik. Hiszünk abban, hogy ha betegként megértjük a mellékhatások mögött húzódó tényezőket, ha átlátjuk, mit tehet értünk az orvos és mit tehetünk önmagunk a javulásért, ez az első lépés ahhoz, hogy a várt javulás be is következzen – fogalmaz Lakos István, a betegszervezet elnöke.

A támogató, a panaszokat, mellékhatásokat csökkenteni hivatott úgynevezett szupportív terápiák önmagukban ugyan nem daganatellenes kezelések, ám nélkülük sok esetben nem lennének kivitelezhetők az onkológiai terápiák, mert azok aránytalanul – vagy egyenesen vállalhatatlanul – nagy megterhelést és szenvedést okoznának a betegeknek, esetenként életveszély kialakulásához is vezethetnének. Az életkilátások javítása mellett egyre hangsúlyosabb az életminőség megőrzése is a kezelések során, aminek pedig fő pillére a mellékhatások mérséklése.

A Gyógyulj Velünk Egyesületnek betegek és hozzátartozók is tagjai lehetnek, a tagság bővítése azért fontos, hogy minél hatékonyabban képviselhesse a betegszervezet a betegek és családok érdekeit. Ugyanakkor a civil szervezet tagságtól függetlenül is nyitottan vár mindenkit rendezvényein. Közepes méretű, felbélyegzett, postakész válaszboríték küldésével a megjelent betegtájékoztató kiadványokat (emésztőszervi daganatok, prosztatarák, molekuláris diagnosztika, mellékhatások) is bárki díjmentesen megrendelheti.

Cím: Gyógyulj Velünk Egyesület – Tűzmadár Ház; 1097 Budapest, Albert Flórián út 5-7.
Telefon: (0630) 922-7797, gyvegyesulet@gmail.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja