SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyógyul a lelkem

Rajmon Beáta [cikkei] - 2015-11-16
A megújulás általában a befelé tekintéssel kezdődik...
A napokban egy érdekes és egyben szomorú tényre figyeltem fel. A televízióban a reklámok fele gyógyszert, vagy valamilyen gyógyhatású készítményt ajánl a nézőnek. Felmerült bennem a kérdés: Ennyire beteg a társadalom? A prevenció, a megelőzés nem divat hazánkban, inkább a tűzoltás figyelhető meg...

Persze ezen gondolatokat már felváltották a saját tapasztalásaim, melyeket az ügyfeleimen keresztül szerzek. Akik felkeresnek, lelki segítséget, inspirációt, egyfajta támogatást várnak tőlem. Olyan emberek, akik elakadtak az életben és nem tudják kívülről szemlélni a velük történt eseményeket, nem látják önmagukat tisztán, s ezáltal a problémából kivezető utat sem. Így nem csak a lelkük szenved, előbb-utóbb testi tünetben is megjelenik a diszharmónia, mely komolyabb jelzés, amire már általában odafigyelnek. 

Véleményem szerint nagyon kevesen vannak, akik megadják maguknak mindazt, amire szükségük van ahhoz, hogy egyensúlyba kerülhessenek. A probléma ott kezdődik, hogy nem ismerik önmagukat, s ezáltal nincsenek tisztában sem az értékeikkel, sem a korlátaikkal, sem a lehetőségeikkel. Ha nem tudom, mi tesz boldoggá, hogyan teremtem meg a boldogságot az életemben? Ha nem ismerem a saját egyediségem, hogyan találom meg azt az utat, ami által kiteljesedhetek? Ha nem ismerem a saját gyengeségeimet, hogyan tudom őket átalakítani, hogyan tudom átlépni a saját korlátaimat az életben? 
 
A megújulás általában a befelé tekintéssel kezdődik, a tapasztalások átértékelésével, s azt követheti egy újabb irány keresése, mely már összhangban állhat a lelkünkkel. Az önvizsgálat sokszor fájdalmas, de mindenképpen célravezető folyamat, mert olyan felismerésekhez juthatunk általa, melyek eddig csak a felszín alatt keringtek. Amikor megismerjük önmagunkat, megérthetjük a "miértjeinket", s így lehetőségünk nyílik arra is, hogy átalakítsuk a már rögzült negatív mintáinkat, a helytelen reakcióinkat az életben. S talán ami a legfontosabb ráérezhetünk a teremtés ízére, arra a képességre, hogy mi teremtjük az életünket a gondolatainkkal, tetteinkkel.
 
Fotó: pixabay.com
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Tragédia Zalaszentgróton: összecsomózott lepedőkön próbált leereszkedni a 14 éves lány a 4. emeletről

Egy emberként gyászolja Zalaszentgrót a 14 éves Viktóriát, aki tragikus körülmények között vesztette életét.

Vajna Tímea béranya segítségével lett édesanya, és már úton van a második baba is

Évekig tartó küzdelem után béranya segítségével megszületett Palácsik-Ráthonyi Tímea első gyermeke, és már úton van a második baba is.

Súlyos iskolai zaklatás: öngyilkosságot kísérelt meg egy mohácsi kislány

Öngyilkossági kísérletet hajtott végre egy nyolcadikos mohácsi kislány, miután osztálytársai rendszeresen csúfolták. A Tények riportja szerint a gyermeket külseje miatt érte folyamatos bántalmazás, ami annyira megviselte, hogy végül felvágta az ereit és hipót ivott.

Tragédia Kalocsán: Meghalt egy gyermek, miután a kalocsi kórházból Bajára küldték

Egy gyermek életét vesztette, miután a kalocsai kórházból Bajára küldték - számolt be az esetről az ATV Híradója. A gyermek kedden délután került a kalocsai intézménybe kruppos köhögéssel és tüdőgyulladással, azonban ott nem látták el, mivel a kórház gyermekosztályát korábban bezárták.

Újszülött kisfiút helyeztek el a szolnoki vármegyei kórház inkubátorában, ilyen különleges nevet kapott

Egészséges, érett, alig néhány órával korábban született kisfiút helyeztek el február 11-én, kedden este Szolnokon, a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Hetényi Géza Kórház-Rendelőintézet előtti inkubátorban - közölte az intézmény kommunikációs és PR-menedzsere szerdán az MTI-vel.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja