SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kedves homeopátiát használó Betegeim és Ismerőseim!

Dr. Sebő Zsuzsanna [cikkei] - 2015-11-10
Szomorúan közlöm Önökkel, hogy a több száz újszülött gyermek, csecsemő, kisgyermek és szüleik gyógyulása csak a képzeletünk szüleménye volt. Az újszülöttjeik, csecsemőik, gyermekeik és Önök mindannyian csak azt hitték, hogy meggyógyultak a homeopátiás gyógyszerektől és az is csak illúzió, hogy gyermekeik felnövekedvén, egészségesebbek, mint kortársaik.
Kedves homeopátiát használó Betegeim és Ismerőseim!

Ennek így kell lennie, hiszen dr. Novák Hunor gyakorló orvos állítja ezt.  Igaz, már egyetemista koromban megtanultam, hogy mindig van, aki „biztosan megmondja a tuttit”, mert ilyen a személyisége, és ez nem is baj, csak nem kell komolyan venni az állításait. Ahogy  Novák dr. mostani írását sem. Leginkább azért, mert a Magyarországon törzskönyvezett homeopátiás szerek nem tartalmaznak xilitet, nyírfacukrot, szemben a rágógumikkal, édességekkel és egyéb élelmiszerekkel. Valótlan állításokkal ijesztgetni anyákat, szülőket, itt már felmerül az orvosi, emberi felelősség kérdése.

Valamikor a Heim Pál toxikológiáján dolgoztam és nap mint nap érkezett gyermek, aki a tévesen adagolt hagyományos gyógyszer miatt betegedett meg.  Akkor  Novák Hunor gondolatmenete alapján  ezekről a gyógyszerekről kiáltsuk ki, hogy nem használhatóak? Vagy írjuk ki nagybetűkkel, hogy a hagyományos gyógyászat veszélybe sodorja a betegeket?  Az Európai Bizottság 2008-ban készített hatástanulmányában említett szakirodalmi becslések szerint az ötödik leggyakoribb halálozási ok a gyógyszerek mellékhatásának tudható be. Nos akkor ne használjuk a hagyományos gyógyszereket, mert halálos mellékhatások is előfordulnak? Ugye ezt senki nem gondolná  komolyan!

Kedves Novák dr. ismételten csak arra kérem, tanulja a gyógyászatot, próbáljon meg jó gyermekorvossá válni, de ez csak akkor fog sikerülni, ha nagyobb alázattal és több energiával fordul a szakma felé. Ön nem ismeri, nem is próbálta a homeopátiát, nem találkozott az azt használó páciensek tömegével, mégis határozottan elutasítja. Igaz ahhoz, hogy hiteles véleményt tudjon mondani, még előbb szakvizsgáznia kellene gyermekgyógyászatból, ezt követően jó néhány évig tanulnia a homeopátiát.

Bízom abban, ahogy az évek múlásával bölcsebbé válik, a bölcsességével a szerénysége is növekedni fog, mely nélkülözhetetlen feltétele annak, hogy valaki jó orvossá váljon.

Ehhez kívánok Önnek jó egészséget, sok kitartást és főleg nagy-nagy alázatot a szakma iránt.

dr. Sebő Zsuzsanna gyermekgyógyász szakorvos (30 éve) homeopata (20 éve)

Fotó: www.flickr.com

Dr. Sebő Zsuzsanna


Dr. Sebő Zsuzsanna
Gyermekgyógyász, homeopátiás tanácsadó

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/922-93-09
E-mail: sebozsuzsa@gmail.com
Honlap: www.homeoduo.hu (fejlesztés alatt)
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.

A szerkesztő ajánlja