SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A rákbetegségről

Kókai Kata [cikkei] - 2005-05-22
Talán nincs is még egy olyan betegség, melytől ennyire félnénk. Alattomos, és sokszor csak akkor derül rá fény, amikor már majdnem késő.

A rákbetegség megelőzhető lenne, ha változtatnánk életfelfogásunkon és rohanó életmódunkon. A káros környezeti hatások (kipufogógáz, szmog) és megváltozott étkezési szokásaink (rengeteg tartósítószer, mesterséges anyag) mind elősegíthetik kialakulását. Nem régen ismerkedtem meg valakivel, aki már huszonéves kora előtt kénytelen volt szembesülni e szörnyű kórral. A sok stressz hatására gyomorfekély alakult ki nála, melynek nem tulajdonított nagy jelentőséget. Csak később derült ki, hogy az elhanyagolt gyomorfekély helyén rosszindulatú daganat alakult ki.

 

A rákbetegség is gyógyítható lenne, ha kellő figyelmet fordítanánk rá. De ma a legkevésbé sem szeretnek orvoshoz fordulni az emberek, csak végszükség esetén választják ezt a lehetőséget. A gyakran jelentkező gyomor- vagy fejfájás akár rosszindulatú elváltozásra is utalhat, így érdemes mielőbb orvoshoz fordulni. A korai stádiumban felfedezett rákbetegség sokszor nem is igényel nagyobb beavatkozásokat, s az esetek többségében maradandó következmények nélkül gyógyítható. Fontos a rendszeres ellenőrzés. Nők esetében évente egyszer érdemes elvégeztetni a méhnyak rákszűrést, illetve otthon rendszeresen emlővizsgálatot végezni.

 

Természetes gyógymódok

 

A rákbetegség kezelése során sokszor kemoterápiára, műtéti beavatkozásra is szükség lehet. A természetes alapanyagokból készült gyógyhatású készítmények önmagukban nem elegendők a gyógyuláshoz, de kiegészítő kezelésként fokozzák a beavatkozások hatékonyságát, s nagy mértékben elősegítik a gyógyulást.

 

Ma már több olyan szer is kapható, mely bizonyítottan segít a rák legyőzésében. A búzacsíra értékes tápanyagai erősítik az immunrendszert, gátolják a daganatos sejtek anyagcseréjét. A búzacsíra hatóanyagait ma már több táplálék kiegészítőben is megtalálhatjuk, a leghatékonyabbnak azonban az utóbbi időkben sokat emlegetett Avemar bizonyult. (www.avemar.hu)

 

További segítséget nyújthat a COD tea. Vizsgálatok alapján mintegy 95 százalékkal növeli a falósejtek aktivitását. Emellett akadályozza a ráksejtek szaporodását, s erősíti az immunrendszert. Csökkenti a rákos sejtek anyagcsere aktivitását, illetve a Hepatitis C vírus ellen is hatékonynak bizonyult. (http://www.oditech.hu/cod-tea/)

 

Amennyiben további információt szeretne kapni, kérjük, tekintse meg Címgyűjteményünket.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja