SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

SOS Gergő

Családinet [cikkei] - 2005-05-20
Kedves Barátom!
Gedei Gergely Bán a nevem, de az ismerőseim Gergőnek hívnak.Néhány hete derült ki rólam, hogy beteg vagyok és a tizedik születésnapomat – 2005. június 09-én – a Szent László Kórházban kell töltenem. Az engem nagy szeretettel kezelő Dr. Kriván Gergely és kollégái azt mondják, hogy csontvelő-átültetésre van szükségem. Megvizsgálták a testvéremet és a szüleimet, de Ők sajnos nem alkalmasak arra, hogy csontvelő donorok legyenek, ezért kérem a Te segítségedet is.

 

 

Csontvelő donor olyan 18-55 év közötti egészséges felnőtt lehet, aki önként jelentkezik, hogy nekem és másoknak esélyt adjon a gyógyulásra. Magyarországon csontvelődonornak bármelyik vérellátó állomáson lehet jelentkezni, de aki elsősorban nekem szeretne segíteni, annak adatait – szüleim közvetítésével – orvosaim kérik. A csontvelő donor vizsgálatot, egyszerű vérvétellel azonban csak azoknál végzik el, akik vállalják, hogy rajtam kívül másnak is hajlandóak segíteni - ha arra szükség van.

 

Ha csontvelő donor nem szeretnél lenni, segíthetsz úgy is nekem, hogy egy speciális módszerrel, Budapesten vért adsz számomra, hogy „trombocitáim” számát növelhessék. A trombocita donorok nálam csak az „A” vagy „O” vércsoportú barátaim lehetnek.

 

Ha úgy gondolod, hogy csontvelő- vagy trombocita donorként segíteni szeretnél nekem - és másoknak is - úgy kérlek jelentkezz az 57/401-389, 30/9651-006 telefonszámokon vagy a jozsef.gedei@parlament.hu e-mail címen.

 

Amennyiben a donorrá válás körülményeiről többet szeretnél tudni, kérdezd szüleimet vagy keresd fel a www.laszlokorhaz.hu a www.gyermekklinika.hu a www.dnr.hu/donorinfo/csontvelo.php weboldalakat. Itt arról is kapsz tájékoztatást, hogy mire lenne még szüksége a bennünket gyógyító orvosoknak.

 

 

 

            Előre is köszönöm neked: Gergő                                                                                      

                                  

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja