SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Regenerálódás gyorsítása

Katona Renáta [cikkei] - 2015-07-24
Olyan sokszor olvasunk és hallunk a helyes edzésről, táplálkozásról. Ahány edző vagy szakértő, annyi féle tipp, javaslat, gyakorlat vagy ajánlás.

A tapasztalataim szerint a regenerálódásról ezekhez képest arányaiban nagyon kevés infó van. Pedig az egészséges életmód és az egészséges szervezet szempontjából ennek is óriási jelentősége van.

Engedd meg, hogy a Vendégeimen, a családtagjaimon és magamon alkalmazott technikáról írjak.

Most egy kicsit egyébként is jobban belemerültem az ilyen jellegű testedzésbe, és ennek többek között a hosszan tartó kánikula a kiváltója. Amikor nem szívesen terhelem fölöslegesen a keringésemet, mert pl. a kánikula ezt elvégzi helyettem, akkor többnyire önmasszázst végzek, különböző eszközök segítségével (TP grid-foam roller, TP-cold roller, T-roller, Nano-roller, SMR henger).

Biztosan Te is láttál már ilyen eszközöket, esetleg olyan embereket, akik épp használták ezeket, és elképzelésed sem volt mit csinálnak. :)

A TP grid, az SMR (Self Myofascial Release-saját izompólya felszabadítása) henger és a korábban felsorolt változatok olyan eszközök, amik mind a lágyrész masszázst segítik, önmagunkon elvégezve. Mint bármilyen új mozgásforma vagy technika bevezetése a gyakorlatba, ez a technika is fokozatosságot, hozzászokást igényel.

Semmivel sem összehasonlítható fájdalmat fogsz érezni! Ne hagyd abba, vigasztaljon a gondolat, hogy amikor befejezed a gyakorlatokat, jobban fogod Magad érezni!

Én egy- egy hengerelés után úgy érzem magam, mint gyantázás után: kb. 3-4 kilóval könnyebbnek. :) Természetesen nem így van, de maga az érzés, az eredmény is olyan, mint a fájdalom... mással össze nem hasonlítható.

Mindössze annyi történik, hogy az izompólya nyomására az izom ellazulással válaszol.

Hogyan hat a rendszeres alkalmazás a testedre? Gyorsítja az izomzat regenerálódását, ezért az gyorsabban fejlődik. Csökken a sérülés veszélye. 

A technika felér egy mentális felfrissüléssel is, hiszen a befeszült izmok lazítása oldja a stresszt is. Egyszer próbáld ki! :)

Hangsúlyozom! Fokozatosság elve! Kell hozzá stabilitás, statikus testhelyzetek helyes kivitelezése (plank).

Amíg itt hiány van, csak olyan gyakorlatokat végezz, ahol tudsz támasztani. Pl. a jobb oldali comb lazításakor, a bal térdeden legyen a testsúlyod nagyobb hányada. Mindig figyelj a hátad és a medencéd helyzetére!

Ha nem akarsz befektetni ilyen eszközbe, keress egy szakértővel rendelkező helyet, ahol segítenek Neked! Én a teniszlabdát is használom magamon, a családtagjaimon, és a Vendégeimen is. :)

Hallottam és láttam olyat is, hogy egy darab PVC csővel (ez mondjuk a szadista verzió) helyettesítették az eszközt. :)

Én személy szerint azoknak az embereknek nem ajánlom, akik nagyon kevés izomzattal rendelkeznek, hiszen nekik a nyomás a csonthártyára erősebben hat, ahol sajnos steril gyulladás alakulhat ki, további fájdalmat okozva. A masszőröm mesélt olyan esetről, amikor az illető nekiesett az eszközzel a gerincének, és sajnos a csigolya töviseit nyomta meg a kelleténél jobban, és emiatt további fájdalmai alakultak ki. Tehát, ha teheted, kérd szakember segítségét!

Kellemes lazulást kívánok!

Katona Renáta


Katona Renáta
Személyi edző, gyermekfitnesz oktató és életmód tanácsadó

Elérhetőségeim:
E-mail:info@centraltrening.hu
Honlap: http://www.centraltrening.hu
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja