Idén is lehet pályázni a támogatott parlagfű immunterápia kezelésre!
Családinet [cikkei] - 2015-04-16
Az érdeklődők május közepéig adhatják le jelentkezésüket online vagy személyesen, a programban résztvevő rendelőkben. Budapest mellett több vidéki helyszínen, Debrecenben, Kaposváron és Szegeden is van lehetőség a kedvezményes kezelések igénylésére.
Az Allergiamentes Életért Alapítvány, 2010-es elindulása óta minden évben meghirdeti "immunterápia támogatási programját". Az allergén-specifikus immunterápiát szolgáltató magán-orvosi központok között, és a Stallergenes gyógyszerforgalmazó cég támogatásával létrejött együttműködésnek köszönhetően, a parlagfű allergiás gyermekek és felnőttek kedvezményes immunterápiás kezelést vehetnek igénybe. Ebben az évben az Alapítvány országszerte 40 fő parlagfű allergiás immunterápiáját támogatja.
A programban elnyerhető előnyök:
- a kezelés első évében a 3. doboz parlagfű immunterápiás készítmény ingyenes.
- 50%-os kedvezmény a szezonális kontroll vizit díjából.
- amennyiben szükség van rá, a kiválasztott rendelőben ingyenes a Prick-teszt elvégzése.
A pályázat részletes kiírása, a programban résztvevő rendelők elérhetősége, a jelentkezés feltételei és a jelentkezési lap elérhető a www.allergiamenteseletert.hu weboldalon.
A pályázatok elbírálása a jelentkezés sorrendjében történik.
Jelentkezési határidő: 2015. május 15.
Családinet hozzászólások:
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?
A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.
Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!
Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.
Közösségi hozzászólások: