SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyümölcskúrák

Családinet [cikkei] - 2005-05-09
Egyre ismertebbek és népszerűbbek a különböző tisztító- és böjtkúrák azok körében, akik szeretnének minél egészségesebben élni.

Nagy melegben természetes igényként jelentkezik bennünk a vágy egyfajta tisztulásra, tisztításra.

A szervezetben felhalmozódott méreg- és salakanyagoktól megszabadulhatunk egy megfelelően összeállított diétával. Fontos azonban, hogy mielőtt belekezdünk, szerezzünk pontos ismereteket a tisztítókúra szabályairól. A kellő hozzáértés nélkül végzett böjtkúra veszélyeket rejt magában, még az egészséges ember számára is. Krónikus betegségben szenvedők feltétlenül kérjék ki orvosuk vagy egy orvos-természetgyógyász tanácsát, és a kúrát az ő útmutatásuk, felügyeletük alatt végezzék!

Gyümölcs- zöldség-, és lénap
Az egyik legegyszerűbb, legkellemesebb és mindenki által elvégezhető tisztító, regeneráló módszer a heti rendszerességgel beiktatott gyümölcs-, zöldség-, és lénap. Nevezzük ki a hét egyik napját, amikor csak gyümölcsöt, zöldséget, illetve ezek préselt levét fogyasztjuk, mellette sok ásványvizet és gyógyteát. Az ajánlott zöldség/gyümölcsmennyiség egy-másfél kilogramm. Hogy ebből mennyit eszünk meg gyümölcs illetve zöldség formájában, és mennyit kipréselve, azt mi dönthetjük el. Folyadékból a javasolt mennyiség kb. 3 liter, ami a gyógyteán és ásványvízen kívül magában foglalja a fent megadott zöldség-, illetve gyümölcsadagból készített préslét is.

Fontos a megfelelő mennyiségű folyadék bevitele, mivel ez segíti a káros anyagok kimosását, amit még fokozhatunk azzal, ha méregtelenítő hatású teákat (például csalán, zsurló, gyermekláncfű, katáng, kutyabengekéreg keveréke) is iszunk. A heti rendszeres gyümölcsnap tartása javítja az anyagcserét, segít eltávolítani a salakanyagokat, jótékonyan hat az idegrendszer-, a keringési rendszer-, és a bőr állapotára, valamint fokozza a szervezet ellenálló képességét. Lehetőség szerint igyekezzünk minél többféle hazai idénygyümölcsöt fogyasztani. A böjtkúra során zöldségfélék közül ajánlott a répa, cékla, zeller, burgonya, illetve a belőlük készült préslé, és ezen levek keveréke. Ügyeljünk arra, hogy a gyümölcs és zöldség egészséges és vegyszermentes legyen. A készen kapható levek helyett előnyösebb, ha mi magunk készítjük el gyümölcscentrifuga segítségével, és minél hamarabb, lehetőleg 20 percen belül, lassan kortyolgatva meg is isszuk.

Kaufmann Zsuzsanna

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja