SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A tudatos méhnyakrák megelőzésért kampányol a magyar női kézilabda-válogatott

Családinet [cikkei] - 2014-10-10
Az Európa-bajnokságra készülő női kézilabda-válogatott a Provident Kupa zárónapján a méhnyakrák megelőzésre hívja fel a figyelmet együttműködésben a Mályvavirág Alapítvánnyal.

A Szigetszentmiklóson 2014. október 12-én sorra kerülő mérkőzés előtt Németh András szövetségi kapitány tanítványai arra hívják fel a figyelmet, hogy a méhnyakrák gyakori, fiatal nőket is érintő daganatos betegség, pedig ma már van lehetőségünk megelőzni. A Mályvavirág Alapítvány mezében hallgatják végig a Himnuszt, és a kezdődobást Tóth Icó, méhnyakrákból gyógyult édesanya, az alapítvány létrehozója végzi el.

Mind a sport, mind a betegségek megelőzése az egészséges életmód egy-egy alappillére. A Mályvavirág Alapítvánnyal együtt arra szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy a magyar nők tudatosabban álljanak egészségük megőrzéséhez, járjanak rendszeresen szűrővizsgálatra, és fontolják meg a védőoltás lehetőségét. Hiszen a méhnyakrák azon kevés ráktípus közé tartozik, amit meg tudunk előzni.” - hangsúlyozta Görbicz Anita, a magyar válogatott csapatkapitánya.

A méhnyakrák a 2. leggyakoribb rosszindulató daganatos betegség Magyarországon a 45 éven aluli nők körében. Évente több mint 1000 nőnél diagnosztizálják a betegséget és 400 nőt veszítünk el méhnyakrák miatt. Ma már egyetlen nőnek sem kellene meghalnia e betegségben, hiszen a méhnyakrák rendszeres szűrővizsgálattal kimutatható és a betegség még korai stádiumban kezelhető. Védőoltással pedig a méhnyakrákot okozó HPV-fertőzések nagy része megelőzhető.

Mályvavirág Alapítvány

A Mályvavirág Alapítvány a méhnyakrákos nők gyógyulását támogatja, és a megelőzés tudatosításán dolgozik. Rehabilitációs programja segítséget nyújt a méhnyakrákműtéten átesett nőknek, hogy jelentősen javuljon az életminőségük.  Klubtalálkozói lehetőséget biztosítanak a betegségből gyógyulóknak, hogy erőt meríthessenek egymás pozitív tapasztalataiból. Tájékoztató programjain, rendezvényein a megelőzés fontosságára hívja fel a figyelmet.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja