SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Kicsi, praktikus és veszélyes a gyerekre, mi az?

Családinet [cikkei] - 2014-07-10
Egyre gyakoribbak a magyar háztartásokban is, ám az óvatlan tárolás miatt, fokozottan veszélyesek lehetnek a kisgyermekekre. Fontos, hogy a szülők azonnal cselekedjenek, ha azt tapasztalják, hogy a gyerekük a szájába vette őket!

Az ÁNTSZ közleménye szerint Magyarországon egyre többen próbálják ki azokat a gélkapszulákat, amelyek koncentráltan tartalmaznak tisztítószereket. Ezzel összefüggésben növekszik a gyerekbalesetek száma is.

2013-ra az előző évekhez képest megháromszorozódott a kórházak által kezelt mérgezések száma. A legveszélyeztetettebb az egy, illetve a két éves korosztály.

A gélkapszulák a gyermekek számára figyelemfelkeltő színekben pompáznak, (pirosak, zöldek, lilák stb.). Így, ha a szülők nem zárt helyen tartják azokat, akkor a gyerekek érdeklődését könnyen felkelthetik. Szájba véve a kapszulák külső rétege nedvesség hatására azonnal feloldódik. Ez azért különösen veszélyes, mert előre kiadagolt, intenzív mosó-, illetve tisztítószert tartalmaznak, amelyek mérgezőek.

Mit lehet tenni, ha a gyerek lenyeli a kapszulát?

A koncentrált vegyi anyag tartalom miatt a mérgezési tünetek is súlyosabbak lehetnek, mint egy „átlag” mosószer esetében. Lenyelve hányingert, ismétlődő hányást okozhatnak, ezért elengedhetetlen a kórházi kezelés.

Fontos, hogy ha észleljük a mérgezést, azonnal hívjunk mentőt! Másrészt mossuk ki a gyerek száját, majd pedig itassuk vízzel. Ha a gyerek nem hány, ne hánytassuk! Ha szembe is került a koncentrátum, akkor mossuk ki bő vízzel a gyerek szemét!

Az Országos Kémiai Biztonsági Intézet Egészségügyi Toxikológiai Tájékoztató Szolgálatának (ETTSZ) ingyenesen hívható számán (06-80-20-11-99) éjjel-nappal kaphat bárki információt, ha gélkapszulákkal kapcsolatos mérgezés esete állna fenn.

Ahhoz hogy elkerüljük a bajt, a legfontosabb a megelőzés. Mindig tartsuk jól visszazárható dobozban a kapszulákat, majd tegyük őket olyan helyre, ahol a gyerekek nem férnek hozzá. Olvassuk el a termék használati utasítását is, mert azok fontos információkat tartalmazhatnak – közölte az ÁNTSZ.


Kép: www.flickr.com
 

 

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Az emlődaganat helyi kiújulásának típusa és ideje előrejelezheti a lehetséges áttéteket

Gépi tanulás segítségével nagy pontossággal megjósolható, hogy az emlőrák elsődleges kezelése után milyen típusú helyi kiújulásra van esély, és ezután kialakulhatnak-e szervi áttétek, derül ki a Semmelweis Egyetem friss kutatásából. A szakemberek 154 beteg adatainak elemzésével egyebek mellett kimutatták, hogy minél több idő telik el az első diagnózis és a tumor visszatérése között, annál kisebb az áttétek kockázata. A kutatás eredményei fontos lépést jelenthetnek a személyre szabott terápiás stratégiák kialakításában.

Egy anya megkéselte 11 éves fiát egy Disneyland-i kirándulás után

A szülői szeretetnek a világ legbiztonságosabb helyét kellene jelentenie egy gyermek számára. Tragikus módon azonban előfordul, hogy éppen a gondviselők okoznak fájdalmat. Nemrégiben egy anya állítólag halálra késelte 11 éves fiát egy Disneyland-i kirándulást követően.

A ferde testhelyzetben való alvás előnyei

A ferde testhelyzetben való alvás egy enyhén döntött fekvőfelület révén hasznosítja a gravitációt. Az ötlet nem újkeletű: bizonyos állatfajok és már az ókori egyiptomiak is felismerték, hogy a fej kissé megemelt helyzete sokszor előnyösebb. A modern tudomány pedig megerősíti, hogy a 3,5-5 fokos szöggel megemelt ágy segítheti a jobb alvást, a regenerációt és a méreganyagok eltávolítását.

Fiatal édesanya tragédiája: agyvérzés következtében hunyt el a szülés után

Megdöbbentő tragédia rázta meg a nyíregyházi közösséget: egy 22 éves kismama életét vesztette nem sokkal gyermeke születése után. Az eset körülményeit jelenleg is vizsgálják a hatóságok és az egészségügyi szakemberek.​

Dráma az esküvőn: az oltár előtt esett össze a menyasszony

Stressz, éhezés és a boldogító igen - avagy hogyan NE készüljünk a nagy napra.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja