SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Új évi fogadalom, ami nem működik

Katona Renáta [cikkei] - 2014-01-03
Rossz, egészségtelen, Téged vagy másokat zavaró szokások, sok-sok változásra váró beidegződés... Az új év elérkezésével sokan úgy gondolják, hogy most kitartóbbak, elszántabbak lesznek, ezért fogadalmakat tesznek. Aztán feladják és még hangoztatják is, hogy "a fogadalmak azért vannak, hogy megszegjük őket".
Vajon Ők a házassági fogadalmukat is így kezelik?

Szóval az új évi fogadalom miért nem működik?

Azért, mert NEM az új év fogja meghozni a kitartást vagy az elszántságot. Azt Te hozod meg a döntéseddel! Kitűzöd a céloddal és kitartásoddal, amivel végigmész az úton.

A döntés meghozatala, a cél kitűzése és a kitartás fejben dől el és megfelelő belső motivációval kivitelezhető. Sehogy máshogy nem fog menni.

Most megosztok Veletek egy saját történetet, még akkor is, ha nem vagyok rá büszke, de az életem része volt. Lehet, hogy ezzel ellenszenvet fogok kiváltani sok emberben, aki a cikkem elolvassa, de akkor is leírom a miért megértésének érdekében.

Rengeteg káros és rossz szokás létezik, a csoki evés, mértéktelen habzsolás, túlevés, nassolni valók, alkohol, mozgásszegény életmód, de ezek közül is egyik legrosszabb a dohányzás.
 
Bár létezik olyan ember, aki soha nem próbálta ki a cigarettát, többek közt az én Férjem is ilyen, az én életemből nem maradt ki.

Gimnáziumban gyújtottam rá először és sajnos szenvedélyemé vált hosszú időre. A főiskolai évek alatt egyenesen rágtam a cigit. Ugyan az utolsó dohányzós éveimben nagyon kevésszer gyújtottam rá naponta, mégis úgy éreztem, ez kell nekem, ennyi jár.

Éltem a szinglik vidám életét, mígnem találkoztam egy sráccal, aki később a férjem lett. Egyre jobban megismertük egymást és végül egyre fontosabb lett nekem. Volt egy pici gond, gyűlölte a cigarettafüstöt és mindent, ami ezzel kapcsolatos. Titokban szívtam a cigit a munkahelyemen, majd görcsösen igyekeztem eltüntetni a szagát, hogy ne érezze meg.

Történt egyszer, hogy megjelent a munkaidőben a cégnél, ahol dolgoztam, mert arra volt dolga és beugrott egy kávéra. Az a pánik... Akkor eldöntöttem, soha többet nem gyújtok rá, nekem Ő fontosabb volt, mint az a rituálé, amit a cigizésben szerettem. Nem kellett mágneses rezonancia, hókuszpókusz, tapaszok, meg rágótabletták. Eldöntöttem. Leraktam.

Ha akkor nem akartam volna valóban leszokni, ha nem döntöttem volna el valószínű, most nem lennék sem asszony, sem családanya. És bár nem könnyű lányból asszonnyá és anyává válni, de egy percét sem adnám oda semmiért. Ahogy nem adnám ezt a néha felhős boldogságot, a kínjaimat, a harcaimat és a fájdalmaimat sem!

Kívánom Neked, találd meg a terveidhez, a célodhoz és a döntésedhez azt a belső motivációt, ami az úton tart! Ne higgy külső mankókban! TE VAGY AZ EGYETLEN, AKI SEGÍTHET NEKED! Bármilyen szokás legyen, amin változtatni akarsz, ha nem belülről jön és nincs kitartás, akkor csak egy újabb kudarcba fulladt próbálkozás lesz!

 

Katona Renáta


Katona Renáta
Személyi edző, gyermekfitnesz oktató és életmód tanácsadó

Elérhetőségeim:
E-mail:info@centraltrening.hu
Honlap: http://www.centraltrening.hu
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja