SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Sózzunk bátran!

Családinet [cikkei] - 2013-02-13
A napi étkezések során rendszeresen, túlzott mennyiségben fogyasztva károsíthatja egészségünket. Belélegezve viszont a náthás, allergiás panaszok kiváló ellenszere lehet. Hogyan használjuk a sót a légúti betegségek kezelésében?

Változatos formában
A sós levegő gyógyító erejét már az 1800-as években felismerték, a sóbányában dolgozó munkások közt ugyanis alig fordult elő légzőszervi megbetegedés. A só felhasználása azóta széles körben elterjedt a gyógyászatban: sóbarlangok, sószobák kerülnek kialakításra, de a sós levegőt ma már levegőszűrő formájában haza is vihetjük. Az éjszakát sós párnán töltve, alvás közben is gyógyulhatunk, de a sós vizes orrmosás is segíthet legyőzni például a makacs náthát, vagy segítheti az arcüreggyulladás kezelését.

Náthára is, allergiára is
A sós levegő belélegzése a légúti betegségek kiegészítő kezelésére is alkalmazható. Az akut tünetek megszűnése után a téli időszakban a gyakori náthás, meghűléses panaszok mellett az orrüreg-, vagy alsólégúti gyulladások kezelésében is javasolható, nyáron a szénanáthás tüneteket segíthet enyhíteni – magyarázza dr. Augusztinovicz Mónika fül-orr-gégész, a Fül-orr-gége Központ orvosa. A sós levegő stimulálja a légutak védekező reakcióját, oldja a nyálkát, elősegíti a gyulladás megszűnését és erősíti a fertőzésekkel szembeni ellenálló képességet. Mindehhez azonban az is fontos, hogy a mesterséges sóbarlangokban ún. sógenerátor segítse a száraz hatóanyag levegőbe jutását. Ez biztosítja ugyanis a hatékony kezelést, azt, hogy a mikroszemcsés só a légjáratok minden részébe eljusson.

Sószoba otthon
Akut panaszok esetén a közösség kerülése javasolt, így a kórokozók terjesztésének veszélye miatt a sóbarlangok látogatása is kerülendő. A tünetek javulásáért otthon is sokat tehetünk, kiegészítő kezelésként sóslevegő légtisztító használatával. A különböző alsó- és felsőlégúti hurutok, allergia, asztma esetén a lakásban belélegzett sós levegő is segítheti a tünetek enyhülését. A sóslevegő légtisztító működése során egy mikrosókristályokkal, főleg konyhasókristállyal bevont szűrőn préseli át a levegőt. Az így keletkezett levegőt belélegezve a légutakban lerakódott váladék oldását, felköhögését segíthetjük.

Orrmosás sós vízzel
Orrmosás során az irrigátorba meleg vizet töltünk, majd ebben feloldjuk az optimalizált sóarányú keveréket. A nagyobb mennyiségű oldat a teljes orrüreg átmosását lehetővé teszi. Fontos, hogy ne kísérletezzünk otthoni előállítással, orrirrigáláshoz csak az erre a célra kifejlesztett, a szervezet számára ideális pH értékű izotóniás oldatot használjunk.

Az orrüregek átmosása kiegészítő kezeléséként alkalmazható arc- és homloküreg gyulladás, nátha, meghűlés, allergia esetén. Hatékony eszköze a gyakran elhúzódó nátha, vagy krónikus gyulladás megléte miatt kialakuló hátsó garatfali csorgás kezelésének. Hosszú időre képes enyhíteni a központi fűtés, vagy nyáron a légkondicionáló miatt gyakran jelentkező orrszárazság kellemetlen érzését is.

Régi praktika új köntösben
Sokan emlékeznek még a zokniba töltött forró só kellemes, hosszan tartó melegére. A házi praktika jó szolgálatot tett fülfájás, megfázás esetén is. Ma ugyanezt a hatást sópárna segítségével érhetjük el. A párnát felmelegítve segíthet a középfülgyulladás tüneteinek enyhítésében, de izom és ízületi panaszokat is csillapíthatunk vele.

www.fulorrgegekozpont.hu

Fotó: freedigitalphotos.net

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága

A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

A tartós és egészséges fogyás kulcsa az életmódterápia

Az egészséges fogyáshoz a személyre szabott étrenden és a mozgáson alapuló életmódterápián át vezet az út - mondja dr. Vékony Blanka dietetikus. A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszékének tanársegédje kiemeli: az életmódterápiában nem önmagában a fogyáson, hanem a test zsír-izom arányának optimalizálásán van a hangsúly. Emellett itt fontos szempont a fokozatosság és a fenntarthatóság, szemben a divatdiétákkal, amelyek gyors sikerrel kecsegtetnek ugyan, de akár különféle hiánybetegségekhez is vezethetnek.

Azt mondták neki, sosem lehet anya - Egy nő, aki dacolt minden előítélettel

Tonje Grønbeck története inspiráló bizonyítéka annak, hogy az igazi szeretet és kitartás felülírhat minden akadályt. A spinalis muszkuláris atrófiával (SMA) élő nőnek orvosai azt mondták, sosem lehet anya. De ő és párja, Morten, nem hagyták, hogy mások véleménye befolyásolja az életüket. Ma pedig két gyönyörű lány boldog édesanyja.

A tinédzserek szerint félelmetes a TikTok-algoritmus pontossága

Sok gyermek már 8-10 évesen elkezd tiktokozni, pedig a platformra elvileg csak 13 éven felüliek regisztrálhatnak - mutat rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) friss, a hazai TikTok-felhasználók szokásait vizsgáló tanulmánya. A mintegy ezer, 18-49 éves felnőtt online, reprezentatív kérdőíves felmérésén, valamint 10-17 éves fiatalok fókuszcsoportos vizsgálatán alapuló kutatás arra is rámutat, hogy a felhasználók más felületekhez képest a TikTokon kevésbé érzik zavarónak a reklámokat.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja