SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Idén kerülje el az influenzát!

Dr. Pintér Zsolt [cikkei] - 2012-12-15
Az influenza - csakúgy, mint más légúti megbetegedések - köhögéssel, tüsszögéssel és a beszéd során keletkező váladékcseppekkel terjed - mondja dr. Pintér Zsolt, a Dr. Rose Magánkórház Nemzeti Oltóközpontjának vezetője - nagyon gyorsan, egyik napról a másikra söpör végig közösségeken - iskolákon, munkahelyeken.

Kezdeti tünetei közül hiányoznak a hurutos jelek, a kialakulás gyors, magas lázzal, erős levertséggel, izomfájdalommal jár. Legyengült immunrendszerrel találkozva egy-egy ilyen vírusfertőzésnek komoly szövődményei lehetnek – magyarázza az orvos – Ezért hangsúlyozzuk mindig, hogy a gyermekek, az idősek, és a krónikus betegségekben szenvedők fokozottan veszélyeztetettek.

A légúti megbetegedéseket egyes baktériumokon kívül 5 víruscsalád eddig azonosított 175 tagja képes kiváltani, s ezeket sokan – tévesen – influenzának hiszik – mondja Pintér doktor – Pedig valójában ez a titulus olyan betegségeknek jár ki, melyek járványügyi és klinikai szempontból is különböznek a többi légúti nyavalyától.

Hogy mitől veszélyesebb egyik vírus, mint a másik, bonyolult kérdés – folytatja Dr. Pintér Zsolt – a H1N1 esetében például egyes áldozatoknál az összezavarodott immunrendszer nem a kórokozót, hanem a szervezet saját vérereit támadta meg. Ám minden emberi szervezet kicsit másképp reagál, így nehéz általánosítani, és sajnos a vírusok is gyorsan képesek mutálódni. Ezért változik az influenza elleni vakcinák összetétele is évről évre. Jelenleg ez a legjobb megelőzés, habár még mindig sokan hiszik, hogy az influenza "mások problémája", illetve lebecsülik a fertőzések veszélyét. Pedig olyan szövődményekről beszélünk, mint mondjuk a tüdőgyulladás, ám a vírusok megtámadhatják akár a szívet, az agyat, az izmokat is. Maga az influenza elleni oltás fertőzést nem idézhet elő, legfeljebb oltási reakciót alakíthat ki influenza szerű tünetekkel.

Tudta?
Magyarországon csak az elmúlt öt évben 35 influenzajárvány zajlott le. 1950-2000 között az influenzajárványok közül 10 járványban 1 millióan, illetve 1 milliónál többen betegedtek meg, 3 járványban pedig a 2 millió főt is meghaladta a jelentett influenzás betegek száma. A fejlett országokban – figyelembe véve a WHO ajánlásait – évente mintegy 250 millió adag influenza vakcinát használnak fel.

Forrás: www.drrose.hu

Kép forrása: www.stockfreeimages.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Letartóztatták a holtan talált berekfürdői kisfiú anyját

Elrendelte a bíróság szerdán a holtan talált berekfürdői kisfiú német állampolgárságú anyjának letartóztatását - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség az MTI-vel.

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

Közeledik a tavasz, gyakoribb a migrén?

A migrénesek pontosan tudják, melyek azok a triggerek, amelyek kiváltják náluk a görcsös fájást. Leggyakrabban bizonyos ételeket, fényt, hangokat, stresszt szokás emlegetni, de sokan vannak, akiket az időjárásváltozás visel meg. Dr. Para Szabolcs, a Neurológiai Központ neurológusa a közeledő tavaszi frontok kapcsán beszélt a migrén kezelési lehetőségeiről.

Tragédia az arizonai tavon: négy hónapos csecsemő hunyt el az extrém hőség miatt

Egy családi hajókirándulás tragédiába torkollott Arizonában, amikor a négy hónapos Tanna Rae Wroblewski életét vesztette a szélsőséges hőmérséklet következtében. Az eset rávilágít a hőség veszélyeire és a megelőzés fontosságára.

A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága

A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja