SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Halálos fogyasztó gyógyszerek?

Családinet [cikkei] - 2012-06-14
 [X]

Egy Franciaországban forgalomban lévő fogyasztó gyógyszer több, mint 1000 ember halálát okozta, és több, mint 3000 ember szorult kórházi kezelésre a használata miatt. A hír világszerte sokkolta a közvéleményt. Milyen fogyasztószerben bízhatunk, ha egy gyógyszer ilyen veszélyes?

A gyógyszeriparról nagyon sok információ ér bennünket, sok ember rendszeresen szed valamilyen gyógyszert. Gyógyszerekhez nyúlunk, ha betegek vagyunk, mert sok esetben valóban hatékonyak, nélkülözhetetlenek és biztonságosan alkalmazhatóak. Köztudott, hogy egy-egy új gyógyszerjelölt molekula fejlesztése és használata biztonsági tesztelése olyan költséges, hogy sokszáz millió dollárra rúg egy új gyógyszer kifejlesztésének költsége. Ezen adatok tudatában, biztonságban érezhetnénk magunkat, a francia eset azonban aggodalommal töltött el sokakat, nem is alap nélkül. Az új fejlesztésű gyógyszerek esetében ugyanis az emberi szervezet sokszor egy teljesen új vegyülettel találkozik. Minden gyógyszervegyületnek van pozitív hatása – amiért szedjük – és mindegyiknek van nem kívánt mellékhatása. Éppen ezért a forgalmazás előtt kötelezően 1-2 ezer emberen elvégzendő, néhány hónapig vagy évig tartó klinikai vizsgálatoknak kell azt feltárni, hogy az adott szer mennyire hatékony, és hogy a hatás nem jár-e vállalhatatlan mellékhatásokkal. Sajnos azonban 100% biztosat ezek a vizsgálatot sem tudnak mutatni – ahogy erre a francia eset is rámutatott. Nem lehet ugyanis tudni, hogy nagyobb számú betegen, vagy hosszabb távon milyen hatással jár az ismeretlen vegyület.

Mit tehetünk a kockázatok csökkentéséért? Kézenfekvő megoldás, hogy ahol csak
fogyókúrás gyógyszereklehet, a természetes utat válasszuk. A gyógynövényekben olyan, sokszor több évezrede, emberek milliói által használt, természetes hatások rejtőznek, melyekre nyugodtan támaszkodhatunk. Vannak persze esetek, mikor a gyógyszerek használata indokolt, hiszen sok esetben (pl. súlyos bakteriális fertőzések, 1-es típusú cukorbetegség) csak a modern gyógyszerek tudnak segíteni, de például a fogyasztószerek esetében érdemes elsősorban a természetes utakat választani.


A legfontosabb mindenképp az étrend megváltoztatása, a második a rendszeres herbal termékképtestmozgás. Ha ezekben tudunk változtatni, az eredmény semmiképp nem marad el. Sőt, ezek nélkül semmilyen tabletta sem lesz hatásos hosszútávon. Ha pedig szeretnénk hatékonyan támogatni a fogyókúrát, válasszunk gyógynövényes, természetes kiegészítőkből – persze azok között is tájékozódjunk alaposan! Bővebb információkért látogasson el a Tuti Fogyás Csapat weboldalára (www.tutifogyas.hu), ahol ingyenes életmódprogrammal, és független laboratórium által bevizsgált, biztonságos, gyógynövényes tablettával segítik az egészségesen és biztonságosan fogyni vágyókat.

Budapest, 2012.06.12.
Benkovics Péter

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja