SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tavasszal fény derül a szépséghibákra - Visszerek

Dr. Rose Magánkórház orvosai [cikkei] - 2012-05-11
Statisztikák szerint a népesség 20-50 százaléka nem örülhet maradéktalanul az egyre melegedő időjárásnak. A rövid szoknyák és nadrágok szezonja kellemetlenül érinti azokat, akik rejtegetnék visszereiket, takargatnák a lábszárukon, combjukon megjelenő pókhálószerű kis értágulatokat.

A visszeresség a férfiak 20, a nők 25 százalékát érinti, de a seprűvénás elváltozás akár a felnőtt lakosság 50 százalékánál is jelentkezhet. – mondja Dr. Kapus Zoltán a Dr. Rose Magánkórház érsebésze – A probléma szó szerint szembetűnő, így azt gondolhatnánk, jó eséllyel orvosolható is, ám az érintetteknek nagyjából csak negyede jelentkezik kivizsgálásra.

Pedig nem szabadna alábecsülni az árulkodó jeleket – teszi hozzá Dr. Kapus – Mára a visszeresség korántsem időskori probléma, inkább a népbetegségek közé sorolhatjuk, és akár már kamaszkorban megjelenhetnek az első elváltozások. Jelenleg a legkorszerűbb megoldás a lézeres kezelés, ami a kiújulások számát tekintve is a legjobb eredményt ígéri. Ám megszabadulva a “szépséghibától” nem tanácsos megfeledkezni arról, hogy a visszér fontos tünet – folytatja az orvos – ami arra figyelmeztet, hogy az érfalak meggyengültek, s ez fokozza a trombózis, az embólia rizikóját. Ezért olyan fontos, hogy a nálunk kezelésre jelentkező pácienseket alaposan kivizsgáljuk. Rendelőnkben fizikális- Doppler-, duplex ultrahang, illetve különböző röntgen kontrasztanyagos vizsgálatok alapján határozzuk meg a vénás rendszer gyenge pontjait, és állítjuk össze a megfelelő kezelési tervet.


TUDTA?

Mindannyian tudjuk, hogy a rendszeres sport javítja a vénás keringést, az azonban kevésbé közismert, hogy eközben testünkben nő a hajszálerek aránya is, hogy a szervezet több oxigént keringethessen. Mindez ideális keretek között tartja az érhálózat terheltségét. A már kialakult visszerek esetén viszont nem javasolt a lábak terhelése, ilyenkor az úszás és az ülve, fekve végzett tornagyakorlatok javasoltak. A hideg-meleg vízzel felváltva történő zuhanyozás jót tesz a láb keringésének, a szaunát, a forró fürdőt, a napozást azonban kerülni kell, mivel a vénák ilyenkor még jobban kitágulnak. Jó hatású felpolcolt lábakkal pihenni, a gyengéd masszázs is segít, alulról felfelé haladva a véna mentén, de csakis a csomók felett! A K-vitamin bevitel is a megelőzés eszköze, vagyis érdemes sokat fogyasztani spenótból, brokkoliból, kelkáposztából, salátából, avokádóból, kiwiből, de hasznos élelmiszerek a sajtok, és a savanyított tejtermékek is.
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja