SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tavasszal fény derül a szépséghibákra - Visszerek

Dr. Rose Magánkórház orvosai [cikkei] - 2012-05-11
Statisztikák szerint a népesség 20-50 százaléka nem örülhet maradéktalanul az egyre melegedő időjárásnak. A rövid szoknyák és nadrágok szezonja kellemetlenül érinti azokat, akik rejtegetnék visszereiket, takargatnák a lábszárukon, combjukon megjelenő pókhálószerű kis értágulatokat.
Tavasszal fény derül a szépséghibákra - Visszerek

A visszeresség a férfiak 20, a nők 25 százalékát érinti, de a seprűvénás elváltozás akár a felnőtt lakosság 50 százalékánál is jelentkezhet. – mondja Dr. Kapus Zoltán a Dr. Rose Magánkórház érsebésze – A probléma szó szerint szembetűnő, így azt gondolhatnánk, jó eséllyel orvosolható is, ám az érintetteknek nagyjából csak negyede jelentkezik kivizsgálásra.

Pedig nem szabadna alábecsülni az árulkodó jeleket – teszi hozzá Dr. Kapus – Mára a visszeresség korántsem időskori probléma, inkább a népbetegségek közé sorolhatjuk, és akár már kamaszkorban megjelenhetnek az első elváltozások. Jelenleg a legkorszerűbb megoldás a lézeres kezelés, ami a kiújulások számát tekintve is a legjobb eredményt ígéri. Ám megszabadulva a “szépséghibától” nem tanácsos megfeledkezni arról, hogy a visszér fontos tünet – folytatja az orvos – ami arra figyelmeztet, hogy az érfalak meggyengültek, s ez fokozza a trombózis, az embólia rizikóját. Ezért olyan fontos, hogy a nálunk kezelésre jelentkező pácienseket alaposan kivizsgáljuk. Rendelőnkben fizikális- Doppler-, duplex ultrahang, illetve különböző röntgen kontrasztanyagos vizsgálatok alapján határozzuk meg a vénás rendszer gyenge pontjait, és állítjuk össze a megfelelő kezelési tervet.


TUDTA?

Mindannyian tudjuk, hogy a rendszeres sport javítja a vénás keringést, az azonban kevésbé közismert, hogy eközben testünkben nő a hajszálerek aránya is, hogy a szervezet több oxigént keringethessen. Mindez ideális keretek között tartja az érhálózat terheltségét. A már kialakult visszerek esetén viszont nem javasolt a lábak terhelése, ilyenkor az úszás és az ülve, fekve végzett tornagyakorlatok javasoltak. A hideg-meleg vízzel felváltva történő zuhanyozás jót tesz a láb keringésének, a szaunát, a forró fürdőt, a napozást azonban kerülni kell, mivel a vénák ilyenkor még jobban kitágulnak. Jó hatású felpolcolt lábakkal pihenni, a gyengéd masszázs is segít, alulról felfelé haladva a véna mentén, de csakis a csomók felett! A K-vitamin bevitel is a megelőzés eszköze, vagyis érdemes sokat fogyasztani spenótból, brokkoliból, kelkáposztából, salátából, avokádóból, kiwiből, de hasznos élelmiszerek a sajtok, és a savanyított tejtermékek is.
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.

A szerkesztő ajánlja