SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A csábító alma

Németh Ági [cikkei] - 2004-11-07
Együnk naponta egy almát héjastól, és az orvost távol tartja.

 

Ki ne ismerné, és szeretné az almát, legyen az gyermek vagy felnőtt. A régi gyógyítók azt mondták, egyél naponta reggel egy almát, és az orvost távol tartja. Ha este is eszel egy almát, az orvos akár koldulni is mehet. Az alma szinte minden betegségre orvosság. Az ókori egyiptomiak, görögök és rómaiak nagy tisztelői voltak az almának. Több tucatnyi változatát nemesítették ki. Számtalan hasonló régi mondás igazolja, hogy a múltban az almát  a gyógynövények közé sorolták. Az a hatalmas gyógyító erő, amit ennek a csodálatos gyümölcsnek tulajdonítottak, az ősi gyógynövényekkel foglalkozó emberek kiemelték a gyümölcsök sorából. Az indiai orvosok először alkalmazták hasmenés ellen. A kínai orvosok, a fakérgét a cukorbetegség gyógyítására használták. Sok helyen találkozunk az almával a mitológiában is. Az alma a megtermékenyülés, érzéki szerelem s az eredendő bűnnek szimbóluma volt.

 

A népi gyógyászat szerint minden betegséget meggyógyít. Nagy sikere volt a hasmenés, bélgyulladás, szédülés, étvágytalanság, fáradság, érelmeszesedés, reuma, köszvény, izületi gyulladások kezelésében.

 

Egy francia tanulmány szerint, a gyümölcsben lévő pektinnek köszönhetően, csökkenti a koleszterin szintet / napi két alma fogyasztása héjastól/. Ha étkezés után fogyasztunk almát, akkor megakadályozza a pektin a vércukor gyors ingadozását is. Ez jó hatással van a fogyókúra idején, az alacsony energiatartalmú diétára.

 

A népgyógyászat az almaecetnek is nagy jelentőséget tulajdonított. A krónikus torok és hörgő gyulladás kiváló gyógyítója. Ezekben a betegségekben szenvedőknek ajánlatos naponta többször almaecetes vízzel gargalizálni és utána lenyelni. Így eljut a torokban minden helyre, és gyorsabban fejti ki baktériumölő hatását.

 

Dr Jarvis vermonti népgyógyász által végzett kutatások azt bizonyították, hogy az almaecetfogyasztás a vesemedence gyulladás gyógyításában is felhasználható. dr. Jarvistól származik az almaecet felhasználása a fogyókúrában. Szerinte az almaecetnek kiváló zsírlebontó hatása van, és fogyasztása esetén még az étrenden sem kell változtatni, az eredmény nem marad el.

 

 

Fogyasszunk minél több almát, hagyjuk magunkat elcsábítani a bűnbeesés gyümölcsével, ahogy azt az első ember Éva tette. Az erő az alma héjában rejlik.

 

 

 

 

 

 

 

 

Anzsel

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja