SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Fókuszpontban az arc

Családinet [cikkei] - 2010-09-14
Soha többé portré fotó. Közeli képről pedig szó sem lehet! Bizonyára sok 30 év feletti nő szájából elhangzott már ez a mondat, amikor visszanézve a róla készített, 5 évvel ezelőtti fotókat összehasonlította a mostaniakkal. A fényképek nem hazudnak, könyörtelenül megörökítik az elrejteni kívánt mimikai ráncokat, és a kissé megereszkedett, fiatalságából veszített arcbőrt.

Az első trükk, amit bevetünk, hogy az apró Thermage termékfotóráncaink láthatatlanná váljanak, egy jó minőségű alapozó. Ezt követik a különböző bőrfeszesítő krémek, és a kozmetikai lift-kezelések. A bátrabbaknál ezután, ha a kíméletesebb módszerek eredménytelennek tűnnek, szóba jöhet a Botox kezelés, vagy az arcplasztika. A tű és a kés gondolata azonban sokakban félelmet kelt, ezért nem vállalkoznak komolyabb műtéti beavatkozásokra. Szerencsére, már Magyarországon is elérhető a Thermage, mely lehetővé teszi a non-invasive (műtét nélküli) bőrfeszesítést.

Arcunkon már a kezelés után szemmel látható lesz a változás, és érezhetően simább tapintású, feszesebb lesz a bőr. A kezelést követő 6 hónapban az arc bőre folyamatosan, hétről-hétre simább és egyenletesebb lesz. Ahogy a bőrfeszességért felelős kollagén rostok visszanyerik rugalmasságukat és a szervezet elkezdi az új kollagén termelését, úgy lesz arcunk bőre egyre feszesebb és rugalmasabb. Mivel a Thermage a bőr önmegújító képességét aktiválja, a 6. hónap végére kialakuló végeredmény is természetes lesz.

Thermage fej kezelés közbenAz eljárás során semmilyen idegen anyag nem kerül a szervezetünkbe, és nem keletkezik semmilyen heg sem a kezelt bőrfelületen. Tehát a Thermage rendkívül biztonságos és esztétikus megoldás. A kezelés segítségével arcunk olyan lehet, mint a régebbi fényképeken. S életvitelünktől, valamint genetikai adottságainktól függően körülbelül 3-5 év alatt éri el bőrünk ismét, a kezelést megelőző állapotot.


Pózolj vidáman a kamerák előtt, az arcod biztosan nem fogja elárulni korodat!



A kezelést Magyarországon a budapesti Mediburg Klinikán, a szegedi St. Gellért Klinikán és a szombathelyi Sándor Plasztikai - Esztétikai Sebészeten végzik.

A Thermage kezelésekről bővebb információ a www.thermagehu.hu és a www.mediburg.hu oldalakon található.


Forrás: www.morpho.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja