Egy kis fogyókúra
Végh Marianna [cikkei] - 2009-11-20
Manapság nem nagyon lehet kiigazodni a különféle fogyókúrák útvesztőjében. Ráadásul szinte havonta jön egy-egy új, tökéletes módszer. Ha az ember mögé néz, maga is láthatja, hogy nagyjából mind ugyanazon az elven alapul, némi változtatásokkal fűszerezve. Megpróbálok egy kicsit rendet rakni köztük.
-
Sport mindenekelőtt. Ez rendszeres sportot jelent, minimum 2-szer egy héten. E mellett nehéz meghízni. A sport jót tesz a közérzetünknek is, tüdőnknek is, a vérkeringésünknek is.
-
Együnk naponta többször kisebb adagokat. Ez 5-6 étkezést jelent. Felpörgeti az anyagcserénket, hiszen a szervezetünket mindig emésztésre kényszeríti. Az emésztés pedig munka, azaz dolgozik a szervezet.
-
Minden nap együnk egyszer meleg ételt!
-
Étkezések előtt igyunk 2-3 deci szénsavmentes folyadékot!
-
Ha édesszájúak vagyunk, 3 szem szőlőcukorral fejezzük be ebédjeinket! Bármikor ehetünk pár szem szőlőcukrot, amikor ránk tör az édes utáni vágy, ugyanis a szőlőcukor energiává alakul, nem zsírrá.
-
A zöld-, vagy a csalántea zsírégető tulajdonságokkal bír. Vegyünk citrom ízűt és ne édesítsük semmivel!
-
Ha tehetjük, nagyobb étkezések után együnk meg egy negyed ananászt (Csakis frisset, ne konzervet!!!), hihetetlen zsírégető tulajdonságokkal rendelkezik, tele van C vitaminnal, finom, lédús, üde. Csak szeretni lehet. Manapság már nem is olyan drága. Egy átlagos méretű ananász 3-400 Ft.
-
A fehérje- és szénhidrát dús ételeket külön együk!
Ez egy nagyon apró ízelítő, természetesen tovább lehet még boncolni. Egyelőre ennyi. További információkért várom a kérdéseket ide, a Családinet.hu oldalra, illetve saját oldalamon is elérhető vagyok: www.segitek-lefogyni.hu
Köszönettel: Végh Marianna
Családinet hozzászólások:
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!
Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.
A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak
A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.
Közösségi hozzászólások: