SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Allergiás tüneteket enyhít a tengeri klíma kabin

Családinet [cikkei] - 2009-06-04
Allergiásként sokan megtapasztalhattuk már a tengeri levegő jótékony hatását. A pollenszezonban már egy egyhetes tengerparti nyaralás is jelentős javulást hoz tüneteink enyhítésében. A sós levegőt sajnos haza nem hozhatjuk, a tengeri klíma kabinban azonban minden pozitív hatását élvezhetjük.

Víz és só - az élet építő elemei

A víz a testünket felépítő sejtek legfőbb alkotórésze. Fontos szerepet játszik az egész szervezet megfelelő működésében. Részt vesz például az anyagcsere és vérkeringés szabályozásában is. A só szintén nélkülözhetetlen elem, a benne található nátrium és kálium biztosítja például, hogy az idegrostok impulzusokat továbbítsanak, vagyis a gondolkodást.

Tengerek kincse

A Holt-tenger egyedülálló gyógyító erejét már az ókorban felismerték, harcok dúltak az értékes terület megszerzéséért, ókori uralkodók, mint Kleopátra, Sába királynője, palotát emeltek a Holt-tenger partján. A só koncentrációja itt rendkívül magas, a 30-33%-os sótartalmú vízben nem élnek élőlények, így a Holt-tenger gyakorlatilag steril. A Himalájából származó tiszta kristálysó 251 millió éves tengeri só, mely nagy nyomás alatt, a hegy mélyén, minden környezeti szennyeződéstől mentesen alakult ki.

Légúti betegségek ellenszere



A tengeri klíma kabin a holt-tengeri, vagy Himalája sóoldatot alakítja párává. A finom párásított tengeri só csökkenti a nyálkahártya gyulladását, kitisztítja a légutakat, gyorsítja a váladék kiürülését, eltávolítását. A szénanátha mellett asztma, idült garat-orrnyálkahártya-orrmelléküreg gyulladás és elhúzódó nátha, gyakori felsőlégúti hurutok kezelésében is hathatós segítséget nyújthat. - mondta el dr. Augusztinovicz Mónika fül-orr-gégész, az Oxygen Medical orvosa. A tengeri klíma jótékony hatását már egy 20-30 perces kezelés után is érezhetjük. A tartós javulás érdekében azonban ajánlott átlagosan két hetes kúra elvégzése. A kezelések pontos számának meghatározása az egyén állapotától függően, a szakorvos javaslatára történik.

Külsőleg-belsőleg gyógyít

A sós levegőt természetes hidratálóként is alkalmazhatjuk a fiatalos külső megőrzésére. A pára a felsőbb bőrrétegekbe hatolva kifejti nedvesség tároló hatását, és így teszi bársonyossá a bőrt. Kedvező tulajdonságainál fogva az olyan bőrbetegségek, mint az ekcéma és pikkelysömör is pozitívan reagálnak a rendszeres kezelésre.

www.oxygenwellness.hu
www.orvostkeresek.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja