SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Sertésinfluenza-járvány… Modernkorunk járványai…

Családinet [cikkei] - 2009-04-30
A sertésinfluenza-járvány gyorsan terjed - halljuk, olvassuk a média híreiből, és megrettenve látjuk a maszkok mögé rejtett arcokat, legyen az férfi, női vagy éppen ártatlan gyerek arcocska, aki mindenből semmit sem ért. Hogyan óvhatjuk meg családunkat?

Értjük-e mi, a modernkor emberei azt a betegséget, amely globális méretű pánikot okozott?

sertésinfluenzaMai adatok szerint Mexikóban 159 személy halt meg, s a mexikói kormány úgy nyilatkozott, hogy biztossá vált, hogy a halálesetekből hét eset sertésinfluenzából származik.
A gyönyörű országban ma az emberek félnek az utcára lépni, iskolák, éttermek tartanak zárva, s nem tudni, hogy a kezelt betegek sorsa miként alakul.
A járvány, mint attól megszokott, nem ismer határokat: elővigyázatossági intézkedéseket rendeltek el szerte a világon: Franciaország, Kuba, Argentína megszüntette Mexikóba induló légi járatait.
Lépett az Amerikai Egyesült Államok frissen választott elnöke: Barack Obama is, másfél milliárd dollárt követelt a kongresszustól a vírus elleni küzdelem folytatása céljából.

A Világ Egészségügyi Szervezete riadókészültségben áll.
A sertésinfluenza emberről-emberre könnyen terjedhet, rossz még belegondolni is mi történne, ha kitörne egy globális betegséghullám.


Mit tehetünk mi, itthon Magyarországon, távol, de mégis közel Mexico City városához?

Semmiképp ne essünk pánikba, de folyamatosan figyeljük a híradásokat, és most még fokozottabban tartsuk be a higiéniai szabályokat.
Tavasz van, táplálkozzunk friss, vitaminokban gazdag élelmiszerekkel, kerüljük azokat a helyeket, ahol turisták tartózkodnak nagyobb számban.

Készüljünk fel arra, hogy úgy, ahogy mi alkalmazkodunk a körülményeinkhez, környezetünkhöz, tudósok, vírulógusok fejlesztik az épp tomboló vírus törzsek ellenszerét, azalatt a vírusok sem tétlenkednek. Átalakulnak, megváltoztatják formájukat, alakjukat, egyesülnek más törzsekkel, nem kerülhetjük el, a ki tudja milyen néven jelentkező következő járványt.

Addig pedig legyünk óvatosak, védjük magunkat, környezetünket… A mi érdekünk.

Azonnal forduljunk orvoshoz, ha a következő tüneteket észleljük: hirtelen felszökő láz, fejfájás, köhögés, ízületi fájdalom, általános rossz közérzet.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja