SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyorsabb anyagcsere, fogyás 7 lépésben

Prof. Dr. Balázs Csaba [cikkei] - 2009-03-23
A tavaszi időszakban a közelgő fürdőruha szezonra gondolva gyorsan szeretnénk megszabadulni a télen felszedett plusz kilóktól. Még épp időben hozzákezdhetünk az anyagcsere-diétához, melynek segítségével fokozatosan és tartósan adhatjuk le a súlyfelesleget.

A hírességek körében, különösen egy-egy fontosabb megjelenés előtt a plusz kilók gyors leadására elterjedt módszer a hashajtók szedése. A sztárok ezen diétás trükkje nem csak nem hoz hosszútávú eredményt, de még veszélyes is. A hashajtó szerek csak azt mossák ki a szervezetből, amit előzőleg elfogyasztottunk. A folyamatos éhségérzet mellett rendszeres szedésük székrekedéshez vezet.

Az anyagcsere természetes és biztonságos módon történő felgyorsításának módját az Amerikai Endokrinológiai Társaság állította össze, lépéseit Prof. Balázs Csaba endokrinológus ismertette.

1. lépés: Felmérés
A fogyás módja egyénenként eltérő lehet. A személyre szabott program összeállításához nélkülözhetetlen a részletes állapotfelmérés, endokrinológus-dietetikus szakember segítségével (amennyiben indokolt hormonok és anyagcseremarkerek meghatározása). A korábbival azonos kalória bevitel mellett jelentkező hízás utalhat például pajzsmirigy betegségre, ilyen esetekben a fogyás első lépése a hormonszint normalizálása kell, hogy legyen.

2. lépés: Ne hagyjuk ki a reggelit!
Alvás közben, a test energiamegőrzési módba megy át, azáltal, hogy lassítja az anyagcseréjét. Az evés maga adja meg a kezdő lökést az anyagcsere felgyorsításához. Egy jó reggeli összetett szénhidrátokból áll, mint zablisztből vagy teljes kiőrlésű lisztből készült kenyér, tojásfehérje és gyümölcsből, mint banán. Étkezzünk naponta 5-6 alkalommal. Nem kell nagyobb mennyiséget fogyasztani, csak gyakrabban étkezni. Ez esetben testünk tudni fogja, hogy van állandóan rendelkezésére álló energia és több energiát fog égetni ahelyett, hogy zsírként raktározza későbbi felhasználásra. Ez a kulcs az anyagcsere felgyorsításában.

3. lépés: Minőségi étkezés
Válogassuk meg, mi az, ami a tányérra kerül! Magas cukortartalmú ételek fogyasztása vércukorszint kiugrást okoz, ami arra kényszeríti a testet, hogy zsír formájában tárolja azt. Részesítsük előnyben a teljes kiőrlésű lisztből készült ételeket, gyümölcsöt és zöldséget.
Győződjünk meg arról, hogy táplálkozásunkban egyensúlyban vannak a fehérjék (mint tojásfehérjék és sovány húsok) és az egészséges zsírok (esszenciális zsírsavak találhatók a diófélékben és a halakban).

4. lépés: A csodálatos zöld tea


Fogyasszunk rendszeresen zöld teát, ill. személyre tervezett italokat. A zöld tea bámulatos zsírégető tulajdonsággal rendelkezik. Számos tanulmány igazolja pozitív hatását az anyagcsere gyorsítására. Emiatt számos étrendkiegészítő tablettában is található zöld tea.

5. lépés: Fontos a rendszeres mozgás
Rendben, ez nyilvánvaló, de a legtöbb ember mégsem teszi ezt. Ha korábban egyáltalán nem edzettünk, kezdjük az alapoknál: egy könnyű és rendszeres esti séta nem csak az anyagcsere felgyorsításában segít, de a közérzetünket is javítja.

6. lépés: Szakaszos tréning
Sokan rengeteget diétáznak, de egy idő után a fogyás mértéke stagnál. Ez azért van mert az anyagcsere stabilizálódott. A szervezete anyagcseréje gyorsan alkalmazkodik a környezethez. A holtponton történő átbillenéshez segíthet a szakaszos edzés. A mozgást kezdjük alacsony sebességgel majd ugorjunk egy magasabb sebességre, majd lassítsunk vissza. Sok lehetőség van erre, a lényeg, hogy különböző szintre toljuk a szervezetet. Ha jól csináljuk felgyorsíthatjuk az anyagcseréjét és rengeteg kalóriát égethetünk el.

7. lépés: Táplálékkiegészítők
A megfelelően összeállított, jó minőségű táplálékkiegészítők szintén segíthetik a fogyást. Az orvosi felügyelet mellett szedett vitaminok, ásványi anyagok, anyagcserét fokozó készítmények jól kiegészíthetik az életmódváltást, segítségünkre lehetnek a betegségek megelőzésében is.

Oxygen Medical
www.ujpest.oxygenwellness.hu
A Prima Medica Egészségközpontok tagja

Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja