SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Turiyam: Szívmágnes 2.

Knolmár Marica [cikkei] - 2009-02-26
Van, hogy a szeretet által mély nyugalmat élünk meg, de megéljük általa a nyugtalanságot, az aggodalmat, félelmet is. Sokszor megéljük azt, hogy nem tudunk szeretni és többekkel előfordul, hogy hamar kiszeretnek, ha a másik nem úgy viselkedik, nem úgy csinálja, ahogyan azt szeretnék.


Ha a tükröt össze is törjük, magunk elől hova menekülnénk?!

Szeretet
A külső út
Van, hogy a szeretet által mély nyugalmat élünk meg, de megéljük általa a nyugtalanságot, az aggodalmat, félelmet is. Sokszor megéljük azt, hogy nem tudunk szeretni és többekkel előfordul, hogy hamar kiszeretnek, ha a másik nem úgy viselkedik, nem úgy csinálja, ahogyan azt szeretnék. Azt szeretnénk, hogy a szeretet életünk kísérőjévé váljon, hogy általa kiszabadulhassunk a negativitás hullámvölgyeinek csapdáiból.

Belső út
A szeretettel együtt a szívünket is mélyen érzezzük, hiszen amikor hangoltak vagyunk, akkor megérint a természetünk és megéljük a szív harmóniáját, szeretetét, a békét, amit felénk sugároz. Ekkor feloldódunk a nyugalom forrásánál, de ha ebből kizökkenünk és ez gyakran megtörténik, akkor elveszítjük ezt a kapcsolatot és zaklatottá, feszültté, idegessé, türelmetlenné válunk.
Az együttérzés, az önzetlenség erejében nem vagyunk megosztóak, így nem minősítjük sem a másik embert, sem a helyzetet, amiben vagyunk. Nem okoljuk a másikat és a világot a velünk történt kellemetlenségekért, így szenvedésünk átalakul. Mert ugye a legtöbbször akkor is szenvedünk, ha szeretünk és akkor is ha nem. Mindig van valamilyen hiányunk, s ezeket a hiányokat betölteni kívánjuk egy másik emberrel, egy tevékenységgel, locsogással, fecsegéssel, evéssel, mindig valami olyasmivel, amitől várunk valami jót, jobbat, többet, ami felvidít bennünket, boldogságot okoz nekünk. Ha a múlandó, külső értékektől várjuk, hogy nekünk jó legyen, ha elvárunk, akkor csalódunk és konfliktusba kerülünk.


Amit keresünk az törékeny, nagyon finom, rendkívül finom, éppen ezért csupán engednünk kell azt, hogy jelen lehessen, hiszen itt van velünk és mindig is itt volt, csak mi eltávolodtunk tőle, megfeledkeztünk róla.
Mélyebb tudatosságunkat hívjuk meg, hogy mélyebbre menjünk önmagunk felé.
Így kerülünk közelebb a létezéshez és eképpen teljesedik az életünk, így vesszük észre azokat az apró csodákat, amelyeket mindannyian vágyunk: a szeretet virágait, a mindennapok dzsungelében.

(Eredeti cím: Turiyam:Szívmágnes 2.- az írás a Turiyam tanításai közül való és készülő könyvének része, így egészben, vagy részben fehasználni, idézni belőle csak az erre való hivatkozással lehetséges és csak így!)

A Turiyam blogja
Knolmár Marica

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja