SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Fatörzs méretű méhraj csüngött a fán

Családinet [cikkei] - 2014-05-28
A sokat látott méhészek is meghökkentek az Algyő egyik külterületén fára telepedett gigantikus méretű méhcsalád láttán. Az Orpheus Állatvédő Egyesületet állatmentőjét hívták segítségül, aki a kirajzott méheket méhmentő kaptárba helyezte.

Az idei nyár változékonysága is okot adhat a méhek számára, hogy kirajzanak, egy - egy ilyen méhcsomóban nem ritka, hogy ötvenezernél is több rovar tanyázik. Az egyesület csak idén több mint egy tucat méhrajt mentett meg, s hárított el ezzel egyben közveszélyt is.

Az apró rovarok a kora nyári időszakban az éhség, a kaptárban dúló betegség, a zsúfoltság végett tízezres csoportokban gyakran elhagyják a méhkaptárukat. Nyulas Attila, az Orpheus Állatvédő Egyesület állatmentő szakembere munkatársaival a fán csüngő méhcsaládot a helyszíneken állatbarát gondossággal megmentette. A kirajzott méhek alapvetően nem támadnak, de gyakran előfordulnak az apró kis rovarok által okozott szúrások, tömeges támadások.

Ha hozzá nem értő lát duruzsoló méhrajt, semmiképpen se próbálkozzon a rovarok bolygatásával, az Orpheus Állatvédő Egyesület állatmentő szakembere a +36-20-360-98-46-os segélykérő számon, illetve a www.ebangyal.hu címen érhető el.

A méhek a természetben élő állatok fontos szereplői, hiszen ők porozzák be a növényeket, melyek termése az emberek számára is segíti az életben maradást. Azt utóbbi néhány hét leforgása alatt tucatnyi kirajzott méhcsaládot mentett meg a pusztulástól az Orpheus Állatvédő Egyesület.

Dudás Zsanett üllési méhész tapasztalata az, hogy a felerősödött vagy gondozatlan méhcsalád gyakran véglegesen elhagyja a kaptárat. Ezek a családok legtöbbször fák ágaira telepednek fel. Nem érdemes a több ezer számban kirajzott méheket bottal vagy kövekkel dobálni, piszkálni, mert tömeges méhszúrás lehet a következménye. A méhek gyakran okoznak tömegesen szúrást például az őket irritáló parfüm vagy dezodor hatására is. Aki allergiás a méhek szúrására, az messziről kerülje el a szabadba kirajzott méhcsaládot és értesítse az állatvédő egyesület szakembereit, akik gondoskodnak a jótékony rovarok biztonságba helyezéséről.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja