SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyógyító delfinek

Kókai Kata [cikkei] - 2005-01-05
A kedves, szeretetreméltó delfinek nem csak emberszeretetükkel és kiemelkedő intelligenciájukkal, hanem gyógyító képességükkel is kivívták az ember csodálatát.

Már az ókori görög mítoszokban is fontos szerepet kaptak e csodás élőlények; Apollón delfin alakjában csalogatott hajósokat szigetére, hogy papokként szolgálják őt. Ezek a kedves, segítőkész lények ma már kiemelkedő szerepet játszanak a gyógyításban is.

David Nathanson ideggyógyász professzor egy új módszert vezetett be olyan betegségek kezelésére, melyekre az orvostudomány nem talált hatékony megoldást. Down kórban szenvedő gyermekeket kezelt a delfinek segítségével.

A delfinterápia elsődleges célja a gyermekek zárkózottságának kiküszöbölése. Természetes bájukkal, játékosságukkal elősegítik a velük játszó gyermekek megnyílását. Az emberekkel szemben a delfinek nem küldenek negatív jelzéseket a gyermekek felé, ösztönös óvatossággal, kedvességgel és odafigyeléssel ajándékozzák meg az embereket.



Ugyanakkor a magas intelligencia szinttel rendelkező delfinek nem csak szeretetet adnak, hanem tanítóként is megállják a helyüket. Különböző, közös feladatokat végeznek el, melyek segítik a gyermek fejlődését, tanulási készségét.

Az első, és legfontosabb lépés a gyermekek összeismertetése ezzel a kedves lénnyel. A következő napokon 1-2 órás foglalkozásokon vehetnek részt, ahol egyre közvetlenebb kapcsolatba kerülnek a delfinekkel. Először csupán az összeismerkedés, a közös játék a cél, később személyre szabott feladatok elvégzésében segít az új társ. Nathansok professzor kutatásai azt is igazolták, hogy a delfinek által kibocsátott hangok pozitív hatást gyakorolnak a gyermekek idegrendszerére.

A delfinterápia tehát nem csodaszer, de nem is egyszerű, patikában beszerezhető gyógyszer. Talán a "homeopátiás kezelés", vagy az "önzetlen szeretetterápia" a legjobb kifejezés. Amerikában évente több mint 10 000 gyermek fejlődését segíti elő a delfinterápia, s egyre több országban vehetünk rész hasonló kezelésen. Ma már nem csupán a beteg gyermekeket kezelik a tengeri terapeuták, hanem önbizalmukat vesztett felnőttek számára is segítséget nyújtanak.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja