SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Pótmama neveli az utcára dobott újszülött kutyákat

Családinet [cikkei] - 2011-05-17
A minap állatbarát lakosok egy alomnyi kölyökkutyához hívták az Orpheus Állatvédő Egyesület állatmentő szakembereit. Az állatvédők a területen anyakutya nélkül találták meg a néhány napos kutyusokat, anyjukat többszöri visszatérés után sem lelték. Anyai gondoskodás nélkül az állatoknak esélyük sem lett volna a túlélésre. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy az ebrendészeti telepen éppen volt utcáról mentett, szoptatós szuka kutya, aki befogadta a piciket, így remény nyílott az állatok megmentésére.

Sok állat végzi utcára kidobva...

orpheus_allatvedo_egyesuletSokan felelőtlenül vesznek magukhoz házi kedvenceket. Az állatok tartása időt, pénzt, tartási helyet igényel. Az örömteli pillanatok után a szürke hétköznapokban sokan belefáradnak az állattartásba, és egyszerűen utcára dobják a háziállataikat. Az állatok az utcán szaporodnak, és a legtöbb esetben pusztulás várja őket. A 2004. évi X. törvény szerint állatokat kidobni bűncselekmény, melyért letöltendő börtön is kapható. Ettől függetlenül sok a lakosság által utcára dobott kutya/ ica, a polgárok egy részét nem riasztja vissza az állatok utcára dobásakor a törvények megléte, és az sem, hogy tetteikkel szenvedést okoznak.

Gazdit keresnek a magára hagyott házi kedvencek!



Az Orpheus Állatvédő Egyesület Ebrendészeti Telepén utcára kidobált megunt állatok tucatjai keresik végső menedéküket, szerető gazdáikat. A gyógyítás, szocializáció után az örökbeadás, a felelős gazdák megtalálása a legnagyobb feladat. A www.ebrendeszet.hu oldalon, illetve a 20/360-98-46-os telefonszámon elérhetők az állatvédők, és informálódni lehet a négylábú védencekről, az örökbefogadás menetéről is.

Támogatná az állatok mentését?!

A kiemelkedően közhasznú minősítéssel rendelkező Orpheus Egyesület tudja fogadni az adó 1% felajánlásokat. Életmentő adószámuk: 18464654-1-06. Az egyesület életmentő számlaszáma az OTP. 11735005-20489094. Minden egyes támogató forint révén több- és jobb eredményt tud elérni az állatvédő szervezet, hiszen a keletkező költségeket a befolyó támogatásokból tudja finanszírozni.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Tények és tévhitek a máj méregtelenítéséről

Év elején sokakban felmerül az úgynevezett májméregtelenítés gondolata, különösen néhány átmulatott éjszaka után. De vajon valóban méregteleníthető a máj? Megvédhetjük-e a májunkat a károsodástól és ha igen, mit kell ehhez tennünk? Dr. Németh Aliz, a Hepatológiai Központ hepatológusa, gasztroenterológus adott hiteles válaszokat a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja