SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan védjük meg a kutyánkat szilveszterkor a petárdázástól?

Családinet [cikkei] - 2024-12-30
A szilveszteri időszak a kutyusok számára stresszes és ijesztő időszak, főleg a hangos petárdák és tűzijátékok miatt. Néhány egyszerű intézkedéssel biztonságosabbá és nyugodtabbá tehetjük ezeket a napokat a számukra.
Hogyan védjük meg a kutyánkat szilveszterkor a petárdázástól?

Így védd a kutyád szilveszterkor

1. Legyen biléta a nyakörvön

Minden kutyának legyen bilétája a nyakörvén, amin szerepel a gazdi telefonszáma. Ha véletlenül megszökne, ez segíthet gyorsan megtalálni.

2. Zárd be biztonságosan a kutyát

Gondoskodj róla, hogy a kutyusod ne tudjon megszökni! Ellenőrizd az udvar vagy a lakás ajtajait és ablakait, mindenképp zárva legyenek. Ha kerti kutyáról van szó, inkább tartsd bent a házban, ahol biztonságban érzi magát.

3. Biztosíts egy nyugodt helyet

Készíts elő a kutya számára egy nyugodt, biztonságos helyet, például egy csendes szobát, ahol elbújhat. Tedd oda a kedvenc takaróját, játékait, vagy akár egy boxot, ha abban érzi magát biztonságban.

4. Zene vagy fehér zaj

Kapcsold be a rádiót vagy a tévét, hogy tompítsd a külső zajokat. A zene vagy fehér zaj segíthet megnyugtatni a kutyát és elterelni a figyelmét a petárdák robajáról.

5. Kutya nyugtató: csak szükség esetén

Ha a kutyád nagyon fél, beszélj az állatorvossal a nyugtató hatású szerek alkalmazásáról. Soha ne adj neki emberi gyógyszert, mert az veszélyes lehet! Ma már elérhetők természetes alapú nyugtatók is, ezek közül érdemes választani, de csakis az állatorvos bevonásával.

6. Maradj vele, ha lehet

A kutyák sokkal nyugodtabbak, ha a gazdi jelen van. Próbálj meg mellette maradni, beszélj hozzá nyugodt hangon, és kerüld, hogy te magad is feszült legyél, mert ezt megérzi rajtad.

7. Korai séta

Szilveszter napján korábban vidd el sétálni a kutyát, még mielőtt elkezdődne a tűzijáték és a petárdázás. Használj erős pórázt és hámot, hogy ne tudjon kiszabadulni, ha megijedne.

8. Kerüld a túlzott vigasztalást

Fontos, hogy ne erősítsd meg a félelmét túlzott vigasztalással, mert a kutya azt gondolhatja a viselkedésed alapján, hogy tényleg valami komoly baj van. Ehelyett próbálj normális, nyugodt viselkedést mutatni, mintha semmi különös nem történne.

9. Kerüld a szabadtéri ünneplést kutyával

Ne vidd magaddal szilveszteri ünneplésre, ahol petárdázás vagy tűzijáték lehet. Ez túl nagy stresszt okozhat neki, még akkor is, ha eddig nem mutatta a félelem jeleit.

10. Figyelj a szilveszter utáni napokra is

Az eldobált petárdák és egyéb tűzijáték-maradványok veszélyesek lehetnek, mert a kutyák lenyelhetik őket. Mindig alaposan nézd át az udvart vagy séta közben a környezetet.


Szilveszter éjszakája sok kutya számára nagyon stresszes lehet, de a fentiek betartásával jelentősen csökkenthetjük a félelmükett. A legfontosabb, hogy odafigyeljünk rájuk, és a lehető legnyugodtabb környezetet teremtsük meg számukra.

Indexkép: Depositphotos.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.

A szerkesztő ajánlja