SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Maci (Pepsi) története

Családinet [cikkei] - 2009-10-12
A kutyust egy trágyadombról hozta a gyepmester, így került hozzánk. Borzasztó állapotban volt mind külsőleg, mind fizikailag, egészségileg.
Egy Hölgy szó szerint ilyen állapotban vitte el, mert már akkor eldöntötte az örökbefogadást, amikor még csak hozzáfogtunk a szőrét lenyírni, a fülével orvoshoz vinni.
Azóta a kutya Bánrévén lakik, és egyszerűen csodálatos lett!

Amikor Macit megláttuk, azt mondtuk: „ilyen nincs”. De mégis. A sátoraljaújhelyi gyepmester tájékoztatása szerint egy trágyadombról hozta el ezt a Macibernáthegyi jellegű, kb. féléves kutyát. Úgy gondoljuk, hogy az ilyen állattartó rászolgálna a büntetésre…

A kutyának csak az első két lába volt tiszta. Hogy csinálta? Rejtély!
A hátán, a combján a szőr olyan volt mint egy paróka, de közelebbről nézve, főleg amikor elkezdtük róla lenyírni, inkább mint egy kókusz lábtörlő. Tele volt kullanccsal, csicsókával, bolhapetével. Az arca, füle fekete ragacs volt és úgy bűzlött, hogy - mivel fájt a füle és elvittük az állatorvoshoz - ki kellett utána a rendelőt szellőztetni.
Maci különben nagyon helyes, igen lesoványodott, ám jó étvágyú  lakli kamasz volt.

Elkezdtük lenyírni a szőrét, de nem értünk a végére, mert közben jelentkezett egy hölgy Bánrévéről, hogy érdekelné őt a kutya, még ilyen állapotban is.
És tényleg, eljöttek, hoztak nyakörvet, pórázt, tálkát, rágcsálni valót, játékot. (Hozzánk ilyen felkészülten általában nem szoktak kutyáért jönni!?) A kocsiban egy takaróra feküdhetett!!! A hölgy nagyon helyes volt, mert azt nyilatkozta, hogy ápolónőként ő már semmin sem lepődik meg.Pepsi

Szóval, elvitték Macit, aki a Pepsi nevet kapta. Azóta több e-mailt váltottunk, amelyekből megtudtuk, hogy a kutya remekül beilleszkedett, még a macskát sem bántja, hagyta a szőrét lenyírni, és még álmában is csóválja a farkát. Lassan megszokta már az autót, de a Sajóban fürödni még nem akar.


Egy gond van, amikor gazdája elmegy otthonról, ő sír és ugat, kaparja az ajtót.
Reméljük, ez a probléma hamar megoldódik, hiszen már elkezdett játszani (ebben sem volt szegénykének része), így majd jobban lefoglalja magát, ha egyedül marad. Okos kutyaként rá fog jönni, hogy már nem hagyják el, és szeretni fogják élete végéig.
Kedves gazdi, köszönjük!
 
Zemplén Gazdátlan Állataiért Alapítvány, Helmeczi Mária

A www.pedigreeorokbefogadas.hu weboldalon Ön is felfedezheti, hogy milyen sokféle módon segíthet a menhelyi kutyákon.

Kapcsolódó cikk: Kampány a gazdátlan kutyák megmentéséért

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja