SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Legjobb gyógymód az anyaság

Kókai Kata [cikkei] - 2007-01-03
Minden anya tudja, milyen jó érzés, ha egy apró gyermeket tarthat a kezében. Azt azonban kevesen tudják, hogy az anyaság valóban gyógyít.

Az első alkalom, amikor a baba kinyitja a szemét.
Az első szoptatás.
Az első lépések.
Egy kisbaba napról napra új élményeket ad szüleinek. Kedves gügyögése, első mosolya, vagy éppen vicces fintorai a legkeményebb szívet is megpuhítják. Egy anya számára pedig semmi lehet kedvesebb, mint gyermeke. A szülői lét minden kedves pillanata, s minden nehézsége egyfajta lecke, mely hozzájárul személyiségünk fejlődéséhez.

Kutatók azonban már azt is bizonyították, hogy maga a várandósság nem csak lélektanilag, de fizikai szempontból is fontos. A várandósság idején számtalan változás zajlik le a női szervezetben, s rengeteg vizsgálat követi egymást. Ezek nagy része a baba és a maga egészségének védelmét szolgálja, de fényt deríthet olyan problémákra is, melyeket talán soha nem ismertek volna fel.

Anyaság és a fizikai egészség

Kutatók hét fő okot fedeztek fel, amiért a várandósság hozzájárulhat egy nő egészségéhez.


1. A szoptatás csökkenti a mellrák kialakulásának esélyét

Mintegy harminc ország kutatója bizonyította a tényt, miszerint a hosszan tartó szoptatás csökkenti a mellrák kialakulásának esélyét. Mintegy 12 hónap szoptatást követően, mintegy 4,3 százalékkal csökken a kialakulás esélye.


2. Csökken a petefészekrák kialakulásának esélye

A több gyermeket szült, illetve szoptató nők esetében sokkal kisebb esély van a petefészek rák kialakulására. Kutatók szerint, ha egy nő öt éven belül legalább két várandósságon túlesik, mintegy 50 százalékkal csökken a petefészekrák esélye.


3. Gyorsabban gyógyuló sebek

Egyes kutatások szerint a tejtermelés időszakában sokkal gyorsabban gyógyulnak a sérülések, függetlenül attól, hogy az anya császármetszés útján, vagy természetes úton adott életet gyermekének.


4. Enyhébb endometriózis

A várandósság során megnövekedett progeszteron szint, majd az azt követő alacsonyabb ösztrogénszint segít abban, hogy a baba megszületését követően csökkenjenek az endometriózis tünetei.


5. Egyéb problémák felfedezése

A várandósság során számtalan vizsgálat szükséges a baba és édesanyja egészségének megóvására. Azonban nem egyszer fény derülhet a vizsgálatok során olyan problémára is, mely korábban gondot okozhatott, de nem ismertek rá.


6. Leszokás a dohányzásról

Egyes felmérések szerint a dohányzó nők mintegy fele leszokott (vagy legalább megkísérelt leszokni) a dohányzásról, miután megtudta, hogy gyermeket vár.

Amellett, hogy a várandósság, majd az anyaság a fizikai egészséghez is hozzájárulhat, számtalan egyéb örömöt is tartogat. Egy baba érkezése nem csak a szülők kapcsolatát javíthatja, de a rokonokkal, nagyszülőkkel való kapcsolatban is fontos szerepet játszik. Sok esetben a kapcsolat gyógyítója lehet, hiszen egy ilyen csodálatos, apró gyermek mindenkinek rengeteg szeretetet ad.

Indexkép: Depositphotos.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja