SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan segít szülés közben a dúla?

Lénárd Orsi [cikkei] - 2009-10-29
Kati története azért érdekes, mert míg első kisfiát császármetszéssel hozta világra, addig másodszorra megvalósult, amire annyira vágyott: a hüvelyi szülés természetes élménye. Második várandóssága idején dúla segítségével készült a vajúdásra és a szülésre, és most megosztja velünk ezzel kapcsolatos élményeit.

Fiaim között másfél év korkülönbség van. A nagyobbik császárral született, így őt nem kaphattam meg rögtön, és 12 óra is eltelt, mire végre megszoptathattam. Rettentően nagy volt bennem a hiányérzet a születésével kapcsolatban. Kisebbik fiam születésénél a kis korkülönbség miatt sem túl sok esélyt adtak a természetes szülésre. Mégis arra vágytam, hogy én adjak életet a szó szoros értelmében a babámnak. Azt akartam, hogy rögtön rám tegyék, és szoptathassam. Azért kerestem föl dúlát, hogy legyen ott velem valaki, aki bízik bennem, aki elhiszi, hogy meg tudom csinálni. A dúlám már kísért császáron átesett nőket, így van tapasztalata a hozzám hasonló esetekkel. Az is fontos volt nekem, hogy természetes módszerekkel tudja támogatni a vajúdást.


Második szülésem úgy sikerült, ahogy elképzeltem. Biztos vagyok benne,hogy ez csak a dúlám segítségével sikerülhetett! Nem volt túl könnyű. Hosszan vajúdtam. Az elején lassan tágultam, mégis hála a dúlám tanácsainak és csodaszereinek (olajok, homeopátia, masszírozás...), csak beindult és felgyorsult a folyamat. Nagyon jó hangulatban teltek az órák, úgy érzem jól egymásra találtunk mi négyen: a dúlám, a férjem a baba és én. A kórházi személyzet is egész másképp állt hozzám azért, mert dúlával érkeztem. Most nem próbáltak oxyitocint vagy epidurális érzéstelenítést rám erőltetni. Békén hagytak, és ez nagyon jó volt. A csecsemősökkel is mindent megbeszélt a dúlám. Boldizsár így egész más körülmények között, természetesen születhetett meg. Rögtön rám rakták, és amíg engem varrtak, az apukája gyönyörködhetett benne (én addig a dúla kezét szorítottam), végül aztán jó hosszan szopizhatott.

Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült így szülnöm. Ez az élmény begyógyított sok régi sebet. Örülök, hogy dúlával szülhettem, és hogy a dúla emiatt életem egyik legfontosabb emberévé válhatott.

Lénárd Orsi


Lénárd Orsi
Szülésfelkészítő és szüléskísérő dúla, mentálhigiénés szakember, kismamamasszőr

Elérhetőségem:
Honlap: http://www.lenardorsi.hu
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja