SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Együtt az életért III.

Verzár Éva [cikkei] - 2009-03-03
Kissé tanácstalan vagyok az ismeretlen területen, de próbálom feltenni Katának újabb kérdéseinket.

Csaladinet: Még mielőtt tovább haladnánk, szeretnélek megkérdezni, hogy hogyan szabályozza a törvény a beültetést?

Kata: Legfeljebb öt teljes, az embrió beültetésével végződő beavatkozást finanszíroz az egészségbiztosító.

Csaladinet: Milyen anyagi terhet jelent egy fiatal házaspárnak?

Kata: Mi magánintézménybe járunk, így az előzetes vizsgálatokért fizetni kell, de amint megkezdődik a stimuláció, már a tb finanszíroz, vagyis onnantól kezdve "ingyenes". Ez nálam az első beadott injekció napja volt. Könnyebbséget jelent, hogy vannak olyan vizsgálatok, amelyeket elfogadnak más intézményektől is. Tehát ezeket is a tb finanszírozza. Az injekciókat, és egyéb gyógyszereket is támogat valamelyest a tb, de természetesen ennek egy része is a mi pénztárcánkat terheli. Mindent egybevetve 100000Ft-os nagyságrendről beszélhetünk esetünkben.

Csaladinet: Milyen vizsgálatok előzték meg a konkrét kezelést?

Kata: Cytológia, HSG, HIV és Hepatitis vérből mindkettőnknek, hormonok vizsgálata vérből, ismételt spermiogramm. Hüvelyi ultrahanggal folyamatosan vizsgálták a méhemet és a petefészkemet. A stimuláció alatt folytatódott az ultrahangos vizsgálat, amit minden esetben megelőzött a hormonszintek vérből történő vizsgálata.

Csaladinet: Miben segít a családod?



Kata: Nagyon-nagyon szoros kötelék köt mindkettőnket a valódi és a szerzett családunk tagjaihoz. Ilyenkor hatványozottan érezzük szeretetüket és aggódásukat. És miben realizálódik mindez? Telefonos és "szóbeli" ki-, meg-, átbeszélések édesanyámmal, húgommal, anyósommal, meg azzal, akinek eszébe jutok (mert van, hogy folyamatosan csörög a mobil) a szűk rokoni körből. Nagy ölelések, heves ajtócsapkodások és nagy bőgések a párommal, ha túltengenek a hormonok. Édesanyám és anyósom főztje, amikor átesem a beültetéseken, hogy még véletlenül se erőltessem meg magam. És még hosszan sorolhatnám.

Csaladinet: Van olyan felismerésed, amely megkíméli azokat a párokat, hogy fölösleges köröket járjanak, ha többszöri próbálkozás után sem érkezik a várva várt baba?

Kata: Ha természetes úton, egy éven belül nem esik teherbe a nő, akkor érdemes, sőt szükséges egy alapos kivizsgálás a pár mindkét, hangsúlyozom, mindkét tagjánál. Ha esetleg az orvos nem szorgalmazza (hallottam ilyenről!), akkor is érdemes kötni az ebet a karóhoz! Vagy másik doktorhoz fordulni...

Együtt az életért I.
Együtt az életért II.
Együtt az életért IV.
Együtt az életért V.
Együtt az életért VI.
Együtt az életért VII.
Együtt az életért VIII.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja